banner615

banner614

banner701

TANJU ÖZCAN SÖZÜNÜ TUTTU

banner619

Bolu Belediyesi’nde işten çıkarılan ve göreve dönebilmek için belediye önünde 127 gündür eylem yapan 18 işçi, Belediye Başkanı Tanju Özcan ile yaptıkları görüşmenin ardından eylemlerini sonlandırdı. Özcan açıklamasında ‘Sözümü tuttum’ diyerek 18 işçinin beşerli gruplar halinde 1 ay içerisinde işe geri alınacağını ifade etti.

Yerel Haber 29.08.2019, 13:08 30.08.2019, 17:14
4783
TANJU ÖZCAN SÖZÜNÜ TUTTU
banner682

Bolu’da işten çıkarılan ve 127 gündür eylem yapan 18 işçi Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’la gerçekleştirdikleri görüşme sonucunda işe döneceklerini belirtti.

Demokrasi Meydanı'nda kurdukları çadırda 127 gündür eylem yapan işten çıkarılan 97 işçiden 18'i, Belediye Başkanı Özcan ile makamında görüştü.Görüşmenin ardından belediye binasının karşısında bulunan çadır, işçiler tarafından boşaltıldıktan sonra kaldırıldı.

Çadırı kaldıran işçiler, daha sonra Belediye Başkanı Özcan'ı makamında ziyaret etti.“Mağdur olduğunu bildiğim 17-18 arkadaşımız var”


Özcan, ziyarette yaptığı açıklamada, bugünün kendisi için mutlu bir gün olduğunu belirterek, "Arkadaşlarımıza çıkış gerekçesini o gün anlatmıştım. Şirket personeli olarak almışlar ama şirketin mevcut halde maaşları ödemesi mümkün değil demiştim. Önümüzdeki süreçte mağdur olduğunu bildiğim 17-18 arkadaşımız var. Bunları peyderpey alacağım demiştim. Ama sonrasında İstanbul seçimlerinin tekrarı, ülkedeki siyasal konjonktür derken konu başka yerlere çevrildi." diye konuştu.

“Temizlik işlerine kendilerini iade ediyorum”

İşçileri eylemi sonlandırmaları için işe almadıklarını söyleyen Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Şunu açıklıkla belirteyim; bu arkadaşların, eylemi sonlandırmaları için işe geri dönüşlerini sağlıyor değilim. Konunun bununla hiç alakası yok. Bu arkadaşlarımı birebir biliyorum. Gerçekten en mağdur olan insanlar. Bu arkadaşlarımız zaten temizlik işlerinde çalışan personelimizdi. Aynı işlerine, yani temizlik işlerine kendilerini iade ediyorum." Özcan: “Sözümü tuttum”


Özcan, söz konusu 18 işçiye işten ayrıldıkları gün "Sizi almadan kimseyi almayacağım belediyeye" dediğini aktararak, "Bu sözümü tuttum ama önümüzdeki süreçte başkalarını da hemen işe alabilecek durumda değilim. Bu arkadaşlarımız dışında yakın zamanda bir alım planlamamız yok." dedi.

“Allah'ın izniyle işbaşı yapacağız”

İşçilerden Nermin Alkış da çok mutlu olduklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Belediye Başkanıyla görüşmek için randevu istemiştik. Kabul etti. Kendi irademizle sendikayla ilgili olmadan müracaat ettik. Sağolsun bizi işe geri aldı. Allah'ın izniyle işbaşı yapacağız. 18 kişi işe gireceğiz. Beşerli gruplar halinde 1 ay içinde işe gireceğiz."  

Bolu Belediyesinde işten çıkarılan 97 işçiden 18'i, göreve dönebilmek için 24 Nisan'da belediye önünde eylem başlatmıştı. (AA)
 
 

banner710
Yorumlar (13)
kemal kaya 10 ay önce
buyuksun baskan darısı duzce ye
Aa 10 ay önce
Usulsüz işe alındılar ve çıkarıldılar ama adam olduğu için Tanju bey önce onları işe alıyor ilk iş alımında ki bunlar da haftada bir tv programına çıkıyordu kendisini eleştirmek için
VATANDAŞ 10 ay önce
ayak oyunlarını istanbulda gördük. 31 marttan sonra ne ayak oyunları varmış dedik. şükürler olsun bir işe yaramadı o oyunlar
he he 10 ay önce
Kesin öyledir. CHP nin ayak oyunlarını bize anlatma.
CHP karakteri 10 ay önce
Seçim öncesi kimseyi çıkartmayacağız diye söz ver. Göreve geldiğinde ilk işin bir sürü işçiyi kovmak olsun. Tepki üzerine bir kısmını geri alınca "ben sözümü tuttum". Bu kadar olur CHP nin karakteri.
VATANDAŞ 10 ay önce
haberi okumadan yorum yapmışsın önce oku ezbere yazma
hamza 10 ay önce
ak partililer sevinmez boyle seylere islerine gelmez cunku adam chp beledoye baskani bekloyorlardi olumsuz bisey olsun ama olmayinca yazamamislar..
YAVUZ 0881 10 ay önce
Vay be al sana C H P nerde A K P musluğun başında milletin derdi çokta umrunda
Recep 10 ay önce
İşçileri neden çıkardı niçin bir daha işe geri aldı?
ali veli Kırklareli 10 ay önce
Tanju Özcan cehape li ve adam dır
düzceli vatandaş'a 10 ay önce
Nerede gördün Ak partinin işçi çıkardığını? Öyle bir şey olsa dünyayı ayağa kaldırırdınız. Ama siz geldiğiniz gibi yüzlerce garibanı ekmeksiz bıraktınız. CHP demek zulüm demektir.
Düzceli Vatandaş 10 ay önce
AKP gelse sanki farklı bir iş yapcaktı oda kendi AKP li olanları işe alacaktı
adamlık öğrenin 10 ay önce
Bu CHP liler seçimden önce kimseyi işten atmayacağı deyip oy topladılar. Daha sonra bir çok CHP li beledeye onlarca işçiyi kapı dışarı etti. CHP nin adamlığı o kadar olur..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
hafif yağmur