banner615

banner614

banner701

UYARI ÜSTÜNE UYARI GELDİ

banner619

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi yayımladığı uyarıda, 20 Nisan ve 23 Nisan tarihleri arasında zirai don tehlikesi olduğu açıkladı. Tarımsal faaliyetler yürütülen bölgelerde vatandaşların hazırlıklı olması gerektiğini belirten yetkililer, gerekli tedbirlerin alınması konusunda vurgu yaptı.

Yerel Haber 20.04.2019, 10:26 21.04.2019, 12:52
8169
UYARI ÜSTÜNE UYARI GELDİ
banner682

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Acil Durum Yönetim Merkezi zirai don tehlikesine karşın vatandaşları uyardı.

20 Nisan ve 23 Nisan tarihleri arasında zirai don riski bulunduğunu belirten yetkililer, tarımsal faaliyetlerin yürütüldüğü bölgelerde hazırlıklı olunması ve gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirtti.

Don durumu hakkında detaylı bilgi almak isteyen çiftçilerse en yakın meteoroloji müdürlüğüne davet edildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“20 Nisan Cumartesi, 21 Nisan Pazar, 22 Nisan Pazartesi ve 23 Nisan Salı sabahına kadar, tarımsal faaliyetin olduğu bölgelerimizden İç Ege, Göller Yöresi ve İç Anadolu Bölgesi ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde hafif, yüksek rakımlı yerlerinde ise orta kuvvette zirai don riski bulunmaktadır. Yetkililerin ve çiftçilerimizin gerekli tedbirleri almaları ve don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.”

Haber: İ.İ.AYDOĞDU

banner710
Yorumlar (3)
Fgz 1 yıl önce
Hee tamam ne önerirsiniz dona karşı acaba
İNCİ KİBA 1 yıl önce
BU HABERDEN DOLAYI SİZİ TEBRİK EDİYORUM.
Vatandaş 1 yıl önce
10 liraya aldığımız patates soğana şükredelim o zaman şimdi
18°
hafif yağmur