banner615

banner614

banner701

VALİ TALİMATI VERDİ!

banner619

D-100 Karayolu Doğanlı mevkiinde meydana gelen ve işçileri taşıyan servis minibüsünün sebebiyet verdiği ağır bilançolu kazanın ardından Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, il genelinde işçi ve öğrenci taşıyan tüm araçların denetlenmesi talimatını verdi.

Yerel Haber 11.02.2019, 10:42 11.02.2019, 18:47
5181
banner682
Düzce'de bu sabah yaşanan üzücü kazanın ardından araştırma ve soruşturmalar devam ederken, yaşanan olayın bir daha tekrarlanmaması için düğmeye basıldı.

Kentte faaliyet gösteren bir fabrikanın işçilerini sabah vardiyasına götürmek için yola çıkan ancak D-100 Karayolu Doğanlı mevkiinde kırmızı ışıkta duran otomobile hızla çarpıp ardından çorbacıya dalan minibüs nedeniyle 1 kişi hayatını kaybederken, 12 kişi yaralandı.

Bu feci kazanın ardından hemen emniyet yetkililerinden kazanın nasıl vuku bulduğu, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz'dan ise hastanede tedavi altında olan yaralıların durumu hakkında bilgi alan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı'nın bir sonraki adımı servis araçlarının mercek altına alınması talimatı oldu.

Emniyet birimlerine 'Düzce'de öğrenci ve işçi taşıyan tüm servisleri denetleyin' talimatı veren Vali Dağlı, araçlara ve servis şoförlerine yönelik gerekli kontrollerin yapılmasını istedi. Bu doğrultuda harekete geçen trafik ekipleri Düzce Belediyesi zabıta ekiplerinin de desteği ile il genelinde servis araçlarına yönelik denetimlere başladı.

Öte yandan sabahki kazanın başrolündeki minibüsün tüm evraklarının tam olduğu, sürücü ile ilgili de bir sıkıntı bulunmadığı öğrenildi.


Haber: C.ÜSTÜNER
Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner710
Yorumlar (36)
vatandaş 1 yıl önce
her kaza sonrası birkaç denetim ya sonra...sonrasını anlatayım kazayı yapan şofor bir kaç aya varmaz çeşitli nedenlerle serbest kalır ondan sonrakş birkaç aya varmadan de hiçbirşey olmamış gibi tekrar direksiyon başına geçer örnek mi memursen deki kazayı hatırlayın.
Resul İnan 1 yıl önce
yola çıkmadan yapılmalı bu denetimler, yola sal sonra dostlar alışverişte görsün
t 1 yıl önce
her is yerinin fabrikalarin ve okullarin denetimli kendi tasimaciligi olursa sorun cozulecektir bu turlu ozel olunca insanlar cok maas icin 3.4 servise birden yetismeye calisiyor
Kontrol 1 yıl önce
Yaş sınırını gecen şöför abiler emekli olup şöför olarak çalıştıran firmalar el insaf artık direksiyonu hak edene verin Allah cc rahmet eylesin mekanı cennet olsun şöförun yaşı 67 mi 70 mi bakmaklazım
Veli 1 yıl önce
Servis şöförleri ayrı incelenmeli.
Özellikle taşımalı okullara servis çeken şöförlerin bir çogu ihalede belirtilen kişiler değil. Yada şartları tutmayan kişiler servis şöförlüğü yapıyor. Hiçbir kurala uymuyor servia şöförleri.
Okul servisleri ayrı incelenmeli.
Çünkü çocuk taşıyorlar.
Bunları Il Milli Eğitime şikayet etsekte birşey olmuyor. Olay çıkaran servis şöförleri aynı işi yapmaya devam ediyor.
Umarım bu üzücü olay Düzce'deki Servis Şöförlerinin düzeltilmesini sağlar.
öğretmen 1 yıl önce
servis ücretinin azlığından yakınan servisçi arkadaş ihale almak için birbirinizi yiyeceğinize kurtarmıyorsa ihaleye girmeyeceksin ihaleyi almışsan işini adam gibi yapacaksın,lütfen ilcelere öğrenci taşıyan ve köylerden gelen araçlar
denetlensin
Kaynaşlı 1 yıl önce
Servis sahipleri nerde emekli yaşlı varsa az para vermek için 6 yüz 8 yüz aylıkla adam çalıştırıyolar çok tanıdığım var adam göz refleksleri bitmiş önünü görmüyo sorarsan tecrübeli doğru ama gençkendi ticari araçlara yaş sınırı gelmeli ters
ogretmen 1 yıl önce
en çok da tasimali egitim yapan okullarin servisleri denetlensin. adamlar kafalarina gore at oynatıyor.farkli arac farkli servisci gönderiyorlar. kimin ne oldugu belli değil. duzgunu oldugu kadar niyeti bozuk tiplerde var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
hafif yağmur