banner615

banner614

banner701

MUTLU SON YAKIN...

banner619

Yıllardır yapımı adeta yılan hikayesine dönen Yığılca-Düzce karayolunun son etap çalışmaları nihayet başladı. Dar ve virajlı olması nedeniyle yüzlerce kazanın yaşandığı ve onlarca kişiye mezar olan Yığılca yolunun bu yıl içerisinde bitirilmesi bekleniyor

Yığılca 04.05.2019, 12:05 05.05.2019, 15:46
4228
banner682
2011 yılından bu yana bitti-bitecek derken yılların geçtiği ve bir çok siyasinin sözler verdiği Yığılca yolunda sonunda yarım kalan bölüm için düğmeye basıldı. Proje değişiklikleri, müteahhit noktasında yaşanan sıkıntılar ve hava şartları gibi gerekçelerle Yığılca halkının uzun süredir tamamlanmasını beklediği yatırımda havaların düzelmesi ile birlikte çalışmalar tekrar başladı.Bilindiği gibi Hasanlar Köyü’nden Alaplı sınırına kadar uzanan 33 km’lik Yığılca-Düzce karayolunun bir bölümü yapılırken, kalan kısmında ise iyileştirme ve viyadük eklemeleri yapılarak proje yeniden ihale edilmişti.Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olduğu dönemde ihale sürecini bizzat takip ederek, çalışmaları hızlandırdığı Yığılca-Düzce yolunda bugün iş başı yapıldı. Yol yapımını üstlenen yüklenici firma, iş makinelerini yola çıkardı. Tekrar başlayan çalışmalarla birlikte aralıksız bir çalışma temposuyla Yığılca-Düzce karayolunun tamamlanması planlanıyor. 
Ölümlü ve yaralanmalı çok sayıda yaşanan kaza nedeniyle Yığılcalılar’ın kavuşmayı dört gözle beklediği Yığılca-Düzce karayolunda bugün itibari ile başlayan çalışmaların kısa sürede bitirilip Yığılca-Düzce karayolunda mutlu sona ulaşılması bekleniyor. Yol bittiğinde Yığılca-Düzce arası 15-20 dakikaya düşecek.

Haber: C.ÜSTÜNER

 
banner710
Yorumlar (4)
Mehmet 1 yıl önce
Bu kadar ecemice ve bilgisizce haber yapılır mı? ÖNCÜ YÖNETİMİ? O çalışmalar Yığılca yolunun tamamını kapsamıyor sadece bozulan kısımları onarma amaçlı.Çalışan firmada bakımcı firma Yığılca yolunun yapımını üstlenen firma değil.
Akyazi koyu 1 yıl önce
Bu yola koy girislerine cikislarina kavsak veya cep yapilmadigi surece bu yolda kazalar olmaya devam edecektir
Xyz 1 yıl önce
O yol zaten yapılmıştı. Cokta eski bi yol değildi. Ama bozuldu. Şimdi tekrar yapılıyor. Olay bu yani.
Düzceli vatandaş 1 yıl önce
Ayıp yahu 20 yıl olacak Ak Parti geleli bi ilçe yolu olmadı ise çok ayıp
12°
açık