banner615

banner614

banner701

YIĞILCA'DA BÜYÜK YANGIN

Yığılca'ya bağlı Hacıyeri Köyü'nde bulunan iki katlı ahşap evde çıkan yangın belediye ve orman işletme müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangında 3 ailenin kaldığı bina kullanılamaz hale geldi.

Yığılca 14.01.2020, 17:07
2743
YIĞILCA'DA BÜYÜK YANGIN
banner682
Yığılca'nın Hacıyeri Köyü'ndeki bir ahşap binada çıkan yangında 2 aile kış günü sokakta kaldı.Abdullah Doğan'a ait ik katlı evin tavanında başlayan ve kısa sürede yapıyı saran yangına müdahale eden hane sakinleri ve köylüler, söndürmede yetersiz kalınca itfaiye ekiplerinden yardım istendi.


İhbar üzerine bölgeye Yığılca Belediyesi itfaiye erleri ile Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. İtfaiye araçları ve arazözler ile kısa sürede yangına müdahale eden ekipler, her yeri saran alevlerin diğer evlere sıçramaması için zamanla yarıştı.

Yoğun uğraşlar sonucu kontrol altına alınan yangın etrafa yayılmadan söndürülürken, iki katlı ahşap bina kullanılamaz hale geldi.

Elektrik kontağı nedeniyle çıktığı tahmin edilen yangın sonucu küle dönen binada yaşayanKaz ve Doğan aileleri çaresiz gözlerle evlerinin yanışını izledi.
HABER:C.ÜSTÜNER
banner710
Yorumlar (0)
24°
açık