banner615

banner614

banner701

YIĞILCA'DA KOMİSYON TOPLANDI

banner619

Yığılca'da "Çocuk Koruma Kanunu İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı" Kaymakam Muhammed Çetin başkanlığında kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi. Çocukları koruyucu ve destekleyici tedbirlerin ilgili kanun kapsamında yerine getirilmesi amacıyla kurulan komisyon, toplantıda devamsızlık yapan öğrenciler ile anne ve babası olmayan öğrencilere yönelik tedbir çalışmaları yapılmasına karar verdi.

Yığılca 08.02.2020, 13:44
682
YIĞILCA'DA KOMİSYON TOPLANDI
banner682
Düzce ve ilçelerinde 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu gereği belli periyotlarda tüm çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen "Çocuk Koruma Kurul Toplantısı" idareci ve ilgili daire amirlerinin katılımıyla yapılıyor.
Bu kapsamda Yığılca'da çocukların korunması, haklarının ve esenliklerinin güvence altına alınması, refahlarının yükseltilmesi, ihmal ve istismarlarının önlenmesi, çocuk ve ailelerine yönelik hizmet veren kamu kurumları ile koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya Kaymakam Muhammed Çetin başkanlık etti.


Yığılca Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen "Çocuk Koruma Kurul Toplantısı"na Yığılca Cumhuriyet Savcısı Enes Yıldız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Habip Aydın, Yığılca Jandarma Komutanı Mehmet Tahir Kuşçu, Yığılca Emniyet Amiri Kubilay Can, Yığılca Müftüsü Mehmet Nerkiz, Yığılca Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aldırmaz, Yığılca Sağlık Grup Başkanı Meryem Meçi ve diğer katılımcılar katıldı.

Risk haritalarındaki öğrenci gruplarına yönelik alınacak önlemlerin masaya yatırıldığı toplantıda, özellikle okullarda devamsızlık yapan öğrenciler ile anne babası olmayan öğrencilere yönelik tedbir çalışmalarının yapılmasına karar verildi.

 
Yorumlar (0)