banner615

banner614

banner701

"ZORLA PARA KOPARMAYA ÇALIŞIYOR"

banner619

SEPAŞ, Yığılca'da bir vatandaşın sadece yaz ayları içerisinde 2 ay kullandığı eve elektrik kullanım bedeli olarak 860 TL'lik fatura gönderdi. Duruma itiraz eden İsmail Arı isimli vatandaş, dilekçeyle SEPAŞ'a başvurunca, fatura 220 TL'ye kadar düştü. Ancak bu tutarın da yüksek olduğunu savunan Arı, "SEPAŞ zorla benden para koparmaya çalışıyor. Bu konu ile ilgili yargı yoluna başvuracağım." dedi.

Yığılca 25.12.2019, 16:02 25.12.2019, 18:43
24444
"ZORLA PARA KOPARMAYA ÇALIŞIYOR"
banner682
İsmail Arı isimli vatandaşın, Yığılca ilçesine bağlı Kırık Köyü'nde bulunan ve sadece yaz ayları içerisinde 2 ay kaldığı evine, kullanım bedeli 860 TL olan bir fatura geldi. Sadece 2 ay kullandığı eve yüksek meblağda elektirik faturası gelmesi üzerine İsmail Arı, dilekçeyle SEPAŞ'ın Düzce'deki Müşteri Hizmetleri'ne başvurdu. Müşteri hizmetlerindeki temsilci, Arı'nın elektrik saatinin bozuk olabileceğini söyleyerek, inceleme başlatacaklarını, ödeme meblasına bloke koyduklarını ve elektrik saatindeki inceleme bitene kadar herhangi bir ödeme istenmeyeceğini söyledi.

İnceleme bitmeden 860 TL'lik elektrik faturası 260 tl'ye düşürüldü
SEPAŞ Müşteri Hizmetleri tarafından aranan İsmail Arı'ya, Müşteri Temsilcisi 860 TL'lik elektrik borcunun 260 TL'ye düşürüldüğünü ve bu ödemenin gerçekleştirilmemesi halinde gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi. Bunun ardından tekrar SEPAŞ'ın Düzce'deki Müşteri Hizmetlerine başvuran Arı'ya, müşteri temsilcisi, elektirik saatinin incelemesi devam ettiğini, bu inceleme bitene kadar ödeme almayacaklarını tekrarladı.

"Yargı yoluna başvuracağım"
Ancak hemen hemen her gün SEPAŞ Müşteri hizmetleri tarafından gerek telefonla, gerekse SMS yoluyla 260 TL'lik elektrik faturasının ödemesi için taciz edildiğini kaydeden Arı, "SEPAŞ benden kullanmadığım elektirik bedelini istiyor. Ben bu güne kadar, gerek Düzce'deki evimin, gerekse Kırık Köyü'nde bulunan evimini faturalarını gününden önce ödeyen bir vatandaşım. Ama SEPAŞ zorla benden para koparmaya çalışıyor. Düzce'deki SEPAŞ Müşteri temsilcisi bana 'Elektirik saatiniz inceleniyor, inceleme bitene kadar sizden para talep edemezler' derken, telefonla arayan Müşteri temsilcisi de benden 'Bu ücret ödenmezse, gerekli işlemleri yapacağız' diyor. Günde 6-7 kez SMS yoluyla taciz ediliyorum. Bu konu ile ilgili yargı yoluna başvuracağım." dedi. SAVAŞ ARI
Yorumlar (23)
Semra 8 ay önce
Bizde İstanbul da boğaziçi elektrik ten şikayet ciyiz olmayan saatin borçunu ödeme mizi isteyip duruyor lar tam 6 senedir bizde vereceğiz mahkemeye insanın psikolojisini bozuyorlar gerçek ten artık devletimiz bu işe bir el atmalı
Murat 8 ay önce
Başka bir şirkete nasıl gecebiliris evdemi yakıyoruz yoksa faprikamı calıştırıyoruz.dişital saatlerin elden gecirsinler yapabilirlermi yapamazlar çünkü damlayan musluk takip edilirmi????
Hüseyin 8 ay önce
Bu dişital saatler para pasıyormuş bu konu takip edilmeli
?çafer 8 ay önce
Önce bu takılan sayaçlar dişital dediler meyersem para pasıyormuş bu konu takip edilmeli
Vatandaş 8 ay önce
Maaşın %25 si faturalara gidiyor, güler misin ağlar mısın halimize. Yazık...
S 8 ay önce
Diyarbakir kulpta ayni milleti dollandiriyorlar
... 8 ay önce
Aynı şekilde benim evime de bir ayda 800 TL geldi bi sıkıntı var bu faturalarda normal bişey değil bu yani market işletsem ancak bu kadar gelir gündüz evde duran bile yok.
1 8 ay önce
evet bu sık sık karşılaştığımız bir durum.Bilerek yapılıyor.Yerse hesabı.Adım gibi eminim.Kontrol edilmesi lazım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
kapalı