Düzce Valisi Ercan Topaca, Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve İGM başkanı Yusuf  Ercan birer kutlama mesajı yayınlayarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar.

Düzce Valisi Ercan Topaca yayınladığı kutlama mesajında çeşitli zorluklar içinde toplumun bilgilendirilmesini, günün 24 saatini özverili bir biçimde çalışarak bireylere doğru, ilkeli ve tarafsız haberleri ulaştırmayı amaç edinen gazetecilerin bir anlamda toplumun sesi olduğunu ifade etti.  Basının toplumdan gelen istekleri yansıtmanın yanında çalışma ve hizmetlerle ilgili olarak da toplumu bilgilendirme görevini üstlendiğini söyleyen Topaca, Basın çalışanlarının sorunlarının en aza indirilmesini ümit ederek tüm basın çalışanların “Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladı.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ise, 10 Ocak 1961 tarihinde Gazetecilere sosyal haklar sağlayan yasanın kabul edildiği tarihin yıldönümünde kutlanan “Dünya Gazeteciler Günü”nü kutlarken,  herkesin basının bağımsız haber verebilme özelliğinin demokrasinin bir gereği olduğunun bilincinde olması gerektiğini ifade etti. Keleş, basının her ülkede yönetim ve halk arasında bir köprü vazifesi gördüğüne de işaret etti.

İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Ercan da, basının kamuoyunun bilgilendirilmesini gelişen olaylardan doğru bir şekilde haberdar olmasını sağladığını belirtirken,ilimizde halkın gözü ve kulağı olan, zor şartlar altında bu görevi yürüten gazetecilerin çabalarını takdire şayan bulduğunu dile getirdi. Ercan, İlimiz, bölgemiz ve ülkemizdeki gelişme ve değişmeleri takip ederek kamuoyunun bilgisine sunan  basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladığını ifade etti.