Düzce Valiliği tarafından 15 Mart 2018 yılında oluşturulan Açık Kapı Bürosu vatandaşlara kesintisiz bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Kamu hizmetlerinde kolay erişim sağlanması, vatandaş başvurularının hiçbir boşluğa mahal vermeden hızlı bir şekilde sonuçlandırılması ve kamu hizmetlerinde memnuniyetin arttırılması amacıyla kurulan ‘Açık Kapı’ 18 bin 842 başvuru aldı.

Yüzde 80’lik kısmını sosyal yardım başvuruları oluşturuyor…

Valilikten paylaşılan verilere göre “Açık Kapıya” başvuranların yüzde 80’lik kısmını 15 bin 80 başvuru ile sosyal yardım başvuruları oluştururken salgın döneminde vatandaşın eli kolu olan Vefa Sosyal Destek Gruplarına başvuru sayısı ise bin 891 oldu.

E-Devlet kapısından yoğun başvuru…

www.acıkkapı.gov.tr adresi üzerinden başvuruların alındığı büroya ayrıca Açık Kapı mobil uygulaması üzerinden, e-devlet kapısı üzerinden ve şahsen başvuru yapılmakla beraber başvuruların yüzde 42’lik kısmını 7 bin 832 sayısıyla e-devlet başvuruları oluşturturdu.

Öte yandan yapılan 18 bin 842 başvurunun 18 bin 764 tanesi hızlıca sonuca kavuşurken 78 başvuru ise sonuç aşamasında olduğu açıklandı.

HABER: Mustafa KİLELİ