Olay dün 15:00 sıralarında Çilimli İlçesine bağlı Topçular Mahallesinde meydana geldi. Hırsızlar gözlerini bu kez, bir evin önünde  duran İ.E isimli çiftçiye ait gır gır diye tabir edilen tarla sürme apartına dikti. Güpe gündüz, tarım aracını bir traktörün arkasına halatla bağlayarak çalan hırsızlar, kayıplara karıştı.

Tarım aracının yerinde olmadığını gören İ.E Düzce 112 Acil  Servis İstasyonunu arayarak, hırsızlık olayını bildirdi. İhbar üzerine Düzce İl Jandarma Komutanlığı ve  Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri sevk edildi.

Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen Jandarma ve JASAT ekipleri hırsızlık olayını B.A ile U.C.K isimli iki şahsın gerçekleştirdiğini tespit etti. Bunun üzerine B.A ile U.C.K isimli iki şahsın Çilimli ilçesine bağlı Dikmeli Köyü’ndeki adreslerine operasyon düzenledi. Operasyonda B.A ile U.C.K isimli şahıs gözaltına alınırken, tarım aracı ise gerekli işlemlerinin ardından sahibi İ.E’ye teslim edildi.

Gözaltına alınan B.A ile U.C.K jandarma komutanlığındaki işlemlerinin ardından bugün sevk edildikleri Düzce Adliyesi’ndeki mahkemece tutuklanarak Çilimli T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

HABER: Savaş ARI