Türkiye’de her yıl yüzlerce kadın, erkek cinayetine kurban gidiyor. Kocası, eski kocası, sevgilisi veya erkek bir akrabası tarafından öldürülüyor. Kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin önlenmesi amacıyla valilik bünyesinde koordinasyon toplantıları yapılan ve sosyal çalışmalara ağırlık verilen Düzce’de bir kadın daha yaşamdan koparıldı.

Düzce'de, kız arkadaşını tabancayla öldürerek kendisini de yaralayan saldırgan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Kemal Anıl Şenol (41), Bahçeşehir Çamlıevler Mahallesi 7. Sokak'taki bir binadaki kaldığı evde, kız arkadaşı Mahide Güneş Ünal'ı (25) tabancayla vurdu. Şenol daha sonra aynı silahla kendisine ateş etti. Silah seslerini duyan çevredekiler polis ve sağlık ekiplerini aradı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri polisin yardımıyla eve girdi. Ekipler, yerdeki Şenol ve Ünal'a olay yerinde ilk müdahaleyi yaptı. Ünal'ın hayatını kaybettiğini belirleyen sağlık ekipleri, Şenol'u Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırdı.

Ünal'ın cansız bedeni cenaze aracı ile Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı.

Ünal'ın ölmeden önce 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak bir evde zorla tutulduğunu belirterek yardım istediği iddia edildi. Hastaneye kaldırılan Şenol, burada yapılan müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. 

Öte yandan bir süredir işsiz olduğu öne sürülen katil Kemal Anıl Şenol’un psikolojik sorunlarının olduğu iddia edildi.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ