30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yılı tüm yurtta olduğu gibi Düzce'de de törenlerle kutlandı. İlk tören Anıtpark Meydanı'nda gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan tören sırasıyla Vali Ali İhsan Su, Düzce Jandarma Alay Komutanı Ramazan Akça ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in Atatürk anıtına çelenk koyması ile son buldu.

 

 

 

Törene Düzce protokolü tam kadro katılırken halkın 30 Ağustos Zafer Bayramı törenine ilgi göstermemesi dikkatlerden kaçmadı. Siyasi parti ve STK'lar ise yasak nedeniyle çelenklerini resmi törenin ardından sundu.

 

 

 Anıtpark Meydanı'nda gerçekleşen törenin ardından Vali Ali İhsan Su makamında tebrikleri kabul etti. Valilikte gerçekleşen bayram tebriğine milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti kadroları katıldı. Tebrik kabulünün ardından protokol tören alanına geçti.

 

 


Vali Ali İhsan Su, Garnizon Komutanı Ramazan Akça ve Belediye Başkanı Mehmet Keleş askeri araçla selamlama geçidinde bulundu. Ardından başlayan törende ilk olarak Jandarma Üsteğmen Emrah Ekici günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Yavuz Selim Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri şiir okudu. Yapılan folklör gösterisinin ardından tören askeri selamlama ile son buldu.

 

 

Haber: İ. Keleş