AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun Öncü TV’de MHP’li Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz özelinde sarf ettiği bazı cümlelerle başlayan ve MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun cevabıyla daha da gerilen ilişkilerde yumuşama sağlandı.

Akçakoca Kahvecisi’nde düzenlenen toplantıya Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhami Caboğlu, AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Özensel ile AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Akçakoca Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.

İTTİFAK VURGUSU YAPILDI

Caboğlu, Özensel, Yanmaz ve Sarıoğlu başkanlığında yaklaşık 3 saat süren toplantıda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda Türkiye genelinde olduğu gibi Akçakoca’da Cumhur İttifakı çerçevesinde hareket edilmesi gerektiği vurgulandı.

UYUMLU HAREKET EDİLMELİ’

Karşılıklı görüş alışverişinin bulunulduğu toplantıda meclis üyeleri de tek tek söz alarak görüşlerini dile getirdi. Birlik ve beraberlik vurgusunun yapıldığı toplantıda Akçakoca’nın gelecek vizyonu için fikir birliğinde bulunan Cumhur İttifakı partileri, bundan sonraki çalışmalarda uyumlu biçimde hareket edilmesi gerektiğinin altı çizdi.

İttifak partilerinin “Kazanan Akçakoca olacak” vurgusu yaptığı toplantı fotoğraf çekimi ile son buldu. İki partinin problemlerin çözümüne yönelik istişare amaçlı bir araya gelerek ittifak vurgusu yapması, “Akçakoca’da Cumhur İttifakı çatırdıyor mu?” sorusunun da yanıtı oldu.

HABER: Mehmet GÜNESEN