banner851

banner614

1 YILLIK ANLAŞMA İLE ‘SEYİR TERASI’

Akçakoca’nın en güzel yürüyüş lokasyonlarından olan Esentepe mevkiindeki belediyeye ait alanda yürütülen yapılaşmanın ‘Seyir Terası’ olduğu öğrenildi. Belediye ile yaptığı 1 yıllık anlaşma kapsamında tamamen sökülebilen malzemeler kullanarak bölgeye yeni bir sosyal alan kazandıracak olan Girişimci Asaf Öztürk’ün sahil şeridinde olması nedeniyle söz konusu alanla ilgili tüm gerekli izinleri alarak çalışma yaptığı bilgisine ulaşıldı.

banner619
Akçakoca 27.05.2021, 12:28 28.05.2021, 19:44
2480

Son dönemde Akçakoca kıyılarında görülen ruhsatsız yapılaşma çalışmaları Düzce Valisi Cevdet Atay’ın bizzat verdiği talimatla tek tek yıkılırken, Esentepe mevkiindeki belediyeye ait alanda yürütülen yeni dolgu çalışması dikkat çekti.

‘Yine kaçak yapı mı yükseliyor?’ endişeleri üzerine Akçakoca Belediyesi yetkilileri ile görüşen Öncü Haber, Sky Tower Oteli ile Kordon arasında devam eden çalışmanın ne olduğunu sorguladı. Girişimci Asaf Öztürk’ün ‘Seyir Terası’ yapmak için bu alanı kiraladığını bildiren belediye yetkilileri, sadece 1 yıl için yapılan anlaşmanın ‘sökülebilen malzeme ile inşa edilmesi’ şartı taşıdığını bildirdi.

Buna göre; olası bir yol çalışmasında bu alanda yapılan terasın kaldırılacak olması nedeniyle girişimci Asaf Öztürk’ün ilk etapta beton dökerek sağlamlaştırma hamlesinden geri adım attığı öğrenildi. Tamamen sökülebilen malzemeler kullanarak kıyı şeridine sosyal bir alan kazandırmak isteyen Öztürk’ün burada çay-kahve hizmeti vereceği bilgisi edinildi.

Öte yandan CİMER’e kadar şikayet konusu olan çalışmaların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından incelenmesine devam edildiği öğrenildi.

banner844
Yorumlar (8)
X man81 4 ay önce
Ya arkadaş ne değişiksiniz adam baya hizmet vericek bir şeye girişmiş gökdelen değil ya dedikodu yapıp sonra çay içersiniz ne güzel olmuş diye
CAN 4 ay önce
YAPSINLAR NEGÜZEL OTURUP MANZARA IZLERIZ NE VAR BUNDA
Usta 4 ay önce
Sökülebilen malzeme diypmuz fotoda beton kolon var.
Çevre Bakanına 4 ay önce
çuhallı kıyı kenardaturkuaz restaurant kumsal restaurant bahçe kafe de sökülebilir malzemelerden yapılmıştı..ama sökmeyi bırak adamlar yerleştikce yerleşiyor undan kale gibi..kıyı kenar kanunu sadece kanunda adı var Akçakocaya işlemiyor kanun manun..
buminhan 4 ay önce
bu şahıs seneye orayı kafe yapmazsa bende birşey bilmiyorum....
Sayın Vali Bey 4 ay önce
Sayın Vali Bey Ana Cadde üzerindeki Bahçe Kafede Sökülebilen malzeme dedi ama her sene çatısına çatı ekledi kenarları her sene kapattı.Belediye cvp olara sökülen malzeme dedi Kafe sahibine her sene niye ekliyosun ufak ufak diye sormadı..Bilginize.Saygılarımla.
Başkana 4 ay önce
bugün Seyir tepesi olur yarın kafe olur.Demedi demeyin...
Düzceli vatandaş 4 ay önce
Asaf kardeşim ,reklamın iyisi kötüsü olmaz,pusat yapı ailenizin güvencesi...