banner851

banner614

3 BİN NÜFUSA 1 HEKİM DÜŞÜYOR

banner619

Akçakoca'da konuşan Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, "Düzce'de 3 bin nüfusa 1 hekim düşüyor. Bu da Türkiye ortalamasında en iyi iller arasında." dedi.

banner846
Akçakoca 23.11.2019, 15:33
1995
3 BİN NÜFUSA 1 HEKİM DÜŞÜYOR
banner844
Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, Düzce'nin Akçakoca ilçesinde Lütfiye ve İsmail Baha Horuz Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.
İlçeye bağlı Hacıyusuflar Mahallesi'nde hizmet verecek merkezin açılışında konuşan Eldemir, Düzce'de 5 yatırımın toplu açılış törenini düzenlediklerini söyledi.
Tesislerin hepsini tek bir noktada açmak istediklerini ifade eden Eldemir, "Ancak Akçakoca'da hayır sahibi aracılığıyla yapılan merkeze ayrı bir önem verelim dedik. Onun için buradayız. Ben hanımefendilere huzurunuzda teşekkür ediyorum. Hakikaten kadim bir gelenekten geliyoruz. Sağlık ve insana çok değer veren bir gelenekten geliyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın geleneğinden geliyoruz." diye konuştu.

"Düzce sağlıkta en iyiler arasında"

Eldemir, sağlık konusunda Türkiye'nin önemli başarılara imza attığını vurgulayarak şöyle devam etti: "Sağlık alanında da değişmeye çalışıyoruz. Bizim çocukluk yaşlarımızda Avrupa'nın değişik yerlerinde çalışanlar derlerdi ki Avrupa'da herkesin bir doktoru var. Hastanelere gidersiniz şöyle olur gibi bir şeyler anlatırlardı. Şükürler olsun biz de ülke olarak aile hekimliğine önem vererek herkesin bir aile hekimi olsun istedik. Düzce'de bu anlamda 3 bin nüfusa 1 hekim düşüyor. Bu da Türkiye ortalamasında en iyi iller arasında. Akçakoca'da da bir hayırsever tarafından bu aile merkezi açılıyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz." dedi.Vali Zülkif Dağlı da aile sağlık merkezi açmak için bir araya geldiklerini dile getirerek, Eldemir'e ve hayırseverlere teşekkür etti.
Hayırseverlere plaket takdimi yapılmasının ardından protokol üyeleri merkezin açılışını yaptı.Açılışa, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Okan Yanmaz, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. (AA) 
Yorumlar (41)
Duzceli 1 yıl önce
Dogru ama en sondan birinciyiz duzcede doktormu var
Ayten 1 yıl önce
Düzce nasıl en iyiler arasında diyebiliyorsunuz ? 2 aydır enkokrine sıra alamıyorum Doktorum yeşil alana attıgı halde vay bu milletin haline
Ayten 1 yıl önce
Düzce nasıl en iyiler arasında diyebiliyorsunuz ? 2 aydır enkokrine sıra alamıyorum Doktorum yeşil alana attıgı halde vay bu milletin haline
Özlem 1 yıl önce
Gerçekten daha nekadar şaşıracağız Bi düzce li olarak.Artık kandırılmaktanda yorulduk. Kayınvalidemi ışın tedavisi için hergün izmitte gidiyoruz. Herhangi bir daldan randevu alıcam yok.
şaşkın 1 yıl önce
yaptığınız en iyi iş kötüleri iyiymiş gibi ballandıra ballandıra anlatmak.. utanmanız yok...
şaşkın 1 yıl önce
yaptığınız en iyi iş kötüleri iyiymiş gibi ballandıra ballandıra anlatmak.. utanmanız yok...
Söner kafkas 1 yıl önce
Bunların çoğu özel sigortalı devlet hastanelerine kaçı gidiyor araştırmak lazım.Bunlar uzayda yaşıyor Düzce hastaneleri tıklım tıklım dolu .Düzcenin insanı hep hasta .Hastanelerin kalabalığına bakıpta insan utanır
Sanayaci 1 yıl önce
Siz ne kullanıyorsunuz bizde aynısonı istiyoruz bu milletin aklına dalga geciyorsunuz ondan mı düzceli ler boluya ve Adapazarı a gidiyor ne kadar torpilli doktor varsa düzeye getirdiniz yalancılar size
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
açık