banner851

banner955

6 AYDAN 3 YILA KADAR HAPSİNİ İSTENİYOR

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde sahibi olduğu köpeği zincirle dövüp tekmeler savuran şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Akçakoca 26.03.2022, 11:37 26.03.2022, 15:51
1164

Akçakoca Yalı Mahallesi mevkisinde bir tesiste tasmayla gezdirdiği zincirle vurduğu ve tekmeler savurduğu görüntüler gündem olan ve gözaltına alınan M.E.'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

6 aydan 3 yıla kadar hapsi isteniyor

Şüphelinin, Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında "bir ev hayvanına veya evcil hayvana işkence eden veya acımasız ve zalimce muamelede bulunan kişi, 6 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılır" maddesi gereğince yargılanacağı öğrenildi.

Görüntüler büyük tepki çekmişti

Yalı Mahallesi'nde dün bir tesise gelen kişinin, tasmayla gezdirdiği köpeğe şiddet uyguladığını gören çevredeki bir kadın duruma tepki göstermiş, ihbar üzerine, bir vatandaşın cep telefonuna da yansıyan olayın görüntülerini inceleyen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlatmış, şüpheli gözaltına alınmıştı.

Köpek ise Düzce Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine getirilerek koruma altına alınmıştı. Şüpheli hakkında Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli işlem yapıldığı, Akçakoca Kaymakamlığı tarafından da idari işlem uygulandığı belirtilmişti.

Öncü Haber Merkezi /AA

banner844
Yorumlar (4)
Twiz 9 ay önce
Sözde adalet !
Gizem 9 ay önce
Para cezasıyla kurtulmak ne kadar kolay yine yapamacak olduğu ne malum cani bu insan ya
Kedikadın. 9 ay önce
Kanun diyor 6 aydan 3 yıla kadar hapis. Hadı bakalım...mahkeme 300TL ceza verecek mi? Hukuk arkadaşlara sesleniyorum LÜTFEN kanunun güçü göstersiniz,yoksa yıllarca kanun uğraşması boşuna gider.Ne olur kanun güçü yerine getirsiniz.
, 9 ay önce
Resmini paylaşın
Yeni Sayımız