banner851

banner614

ABANOZ: “OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ”

banner619

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, kentte faaliyet gösteren Ümran Boru fabrikasından sendikalı oldukları gerekçesi 50 kişinin işten çıkartıldığını öne sürerek hem sendikalı işçilere sahip çıkmamakla itham ettiği sendikaya hem de fabrika yönetimine tepki gösterdi. Olayın takipçisi olacaklarını söyleyen Abanoz ayrıca, işten çıkartılan kişi sayısının artabileceğini savundu.

banner846
Akçakoca 09.07.2021, 15:41 09.07.2021, 18:15
1701
banner844

Akçakoca’da bulunan Ümran Boru fabrikasında çalışan 50 kişinin sendikalı oldukları gerekçesi ile iş akitlerine son verildiği iddia edildi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, işten çıkartılan işçi sayısının artabileceğini öne sürerek,  Ümran Boru A.Ş fabrikası bugün itibari ile 50 kişinin işine son vermiş, bu sayını önümüzdeki günlerde 150 kişiyi bulacağı söylenmektedir. Türk Metal Sendikasına bağlı işçiler için sendika temsilcileri ellerinden bir şey gelmediğini söylüyor.10-20 yılda bir böyle bir ihtiyaç olduğunda sendika temsilcileri birşey yapmayacaksa ne zaman yapacaklar. Her şey normalken temsilciye ne gerek var” diye konuştu.

“Sendika işten çıkartılan işçilerin arkasında durmadı"

Sendikanın işten çıkartılan işçilerin arkasında durmadığını ileri süren Abanoz, “Toplu işçi çıkarımlarında sendikanın görev yapması gerekirken şuan itibari ile görevini yerine getirmemektedir. Sendika işverenin değil işçinin yanında olmalı cesurca davranmalıdır. 150 kişiye yakın insanın işten çıkarılması yaklaşık 1000 kişiye tekâmül edeceğini, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik çöküntü ve zamanla artan işsizlik ordusu da bu duruma eklendiğinde insanları çok zor günler beklediği aşikârdır. CHP Akçakoca İlçe Başkanlığı işçinin, emekçinin ve alın terinin her zaman yanındadır. Gelişmeler oldukça kamuoyu ile paylaşılmaya devam edilecektir" şeklinde konuştu. 

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (1)
sedat 4 hafta önce
Malesef fabrikalar devlet tesvikli sozlesmeli sadece asgari ucrete calisan eleman almaya yoneldi usta isci kalifiye eleman gibi bi statu kalmadi ilerde cok buyuk felaketler olucak en ucuz iscilik turkiye de avrupa boyle degil