banner851

banner614

ABESLE İŞTİGAL ‘ZAM’ HAMLESİ

Ekonomik sıkıntılarla boğuşan ve işçi maaşlarını ödemekte zorluk çeken Akçakoca Belediyesi, Belediye İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı. Buna göre maaşlarda iyileşmeye gidilirken en düşük maaş 3 bin 700 TL’ye yükseltildi. Ancak hala işçilere ödenmeyen maaşlar olması Başkan Okan Yanmaz için ‘Maaş ödeyemeyen Başkan göz boyuyor’ yorumları yapılmasına neden oldu.

banner619
Akçakoca 27.01.2021, 11:58
4101
ABESLE İŞTİGAL ‘ZAM’ HAMLESİ

İşçilerine aylarca para sıkıntısı çektiren Akçakoca Belediyesi yönetimi, hala maaş ödeyemez haldeyken sendika ile masaya oturup çalışanlarına ‘zam’ müjdesi vermesi abesle iştigal bir hamle olarak değerlendirildi.

Akçakoca Belediyesi’nden yapılan açıklamada, belediye ile Belediye İş Sendikası arasında yapılan sözleşme ile belediye şirketine ait 4A çalışanları ve kadrolu olarak çalışan işçilerin maaşlarında iyileştirilmeye gidildiği aktarıldı.

Sendika ile yapılan yeni sözleşme sonucunda, belediye şirketine ait 4A çalışanları kadrosundan çalışan 145 işçiye yüzde 20 zam yapılarak maaşları 3 bin 700 liraya, 51 kadrolu çalışana ise yüzde 25 zam yapılarak maaşları 6 bin 500 liraya çıkarıldı.

Yaptığı lüks ve gereksiz harcamalarla belediyeyi sürekli borçlandırmakla eleştirilen Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, zam haberini ‘Çalışanlar adına sevinçliyim’ diyerek duyurdu.

Öte yandan aylarca ödeyemediği personel maaşları göz önüne alındığında, mali krizin altından kalkamayan Akçakoca Belediyesi yönetiminin çalışanların tepki seslerini kısmak adına sendikanın teklifine ‘Tamam’ dedikleri konuşuluyor.

Bu zamla birlikte ödeme sisteminin düzene girip girmeyeceğini zaman gösterecek.

Yorumlar (6)
YAVUZ0881 8 ay önce
Yemenici silip süpürdü garibim patinaj çekiyor başkan olduğuna pişman olmuştur ama ittifak denen bir şey vardı buda köprüye kadar mıydı
Cemal 8 ay önce
Sizin bu adamla nasıl ters düştünüz belli bi zamana kadar adamı öve öve bitiremiyordunuz bakın sadece tavsiye habercilik anlayışınızı tarafsız yapnki ciddiye alınasınız
adamın teki 8 ay önce
2 gün sonra başkanı öven bir haber yaparlar cemalim. Bunların ne mal olduğu belli. Gazetecilik değil tetikçilik yapıyorlar resmen. Tarafsız olduğunuzu iddia ediyorsanız yayınlayın hiçbir düzeltme yapmadan. Yayınlayamazsınız, o cesaret yok sizde.
joker 9 ay önce
başgan joker gibi renkli takımlar giymişsin, joker gibi belediyeyi patlatıp gitme sonra :D
Yorumcu 9 ay önce
Halki egitmeden beladan kurtulamazsiniz
Kaya 9 ay önce
O sendika ne iş yapar ilk önce işçinin alacağını al sonra sözleşme yap anlasılıyoki sendika kendini garantiye almış