banner851

banner614

AFETİN ETKİLERİ DEVAM EDİYOR

banner619

Akçakoca’da 17-18 Temmuz’da etkili olan sağanağın ardından meydana gelen sel nedeniyle denizdeki ağaçlar limana gelmeye başladı. Yaklaşık 10 kilometre mesafeden Akçakoca limanına gelen ağaçlar balıkçılar için de tehlike oluşturuyor.

banner846
Akçakoca 23.12.2019, 10:09 23.12.2019, 14:44
6055
banner844
Akçakoca’nın Esmahanım, Uğurlu ve Dilaver köylerinde etkili olan sel sonrası denize sürüklenen ağaçlardan biri yaklaşık 10 kilometre mesafedeki limana geldi. Yaklaşık 10 metre boyunda olan ağaç, balıkçılar içinde tehlike oluşturuyor.Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkan Mustafa Karakaş, yaptığı açıklamada, ağaçların temmuz ayında yaşanan selden dolayı limana geldiğini söyledi.Selin izlerinin hala devam ettiğini belirten Karakaş, “Fırtına yapmadığı için bu ağaçları kıyıya atamadı.


Zaman zaman ufak tefek fırtına da oynayan ağaçlar akıntıya göre arada bir limana girmekte. Yani selin izleri devam etmekte. İnşallah bu kış fırtınalar ağaçları ya dışarı atacaktır yada denize gömecektir. Ancak o zaman biraz rahatlık olabilir. Şu durumda selin olumsuz etkileri hala daha devam ediyor.” dedi.Bu ağaçların tehlike oluşturduğunu da ifade eden Karakaş, “Balıkçılarımız için de büyük bir tehlike oluşturuyor. Gece suyun altında görme şansımız yok. Çarparak tekneleri batırmaya kadar gidebilir. Şamandıraları sıkıştırabilir. Teknelerin şaftını kırabilir. Yani teknelerimizi deler ve batırmaya kadar sürükler. Ciddi bir tehlikesi var” ifadesini kullandı.
HABER:C.ÜSTÜNER

 
Yorumlar (0)
18°
hafif yağmur