banner851

banner614

AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI

banner619

Akçakoca ilçesinde 2019 yılında meydana gelen sel felaketinde büyük oranda hasar gören ve yeniden inşa edilen Uğurlu Köyü Aile Sağlığı Merkezinde sağlık hizmetleri verilmeye başlandı.

banner846
Akçakoca 13.12.2020, 14:00
1013
AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI
banner844

Düzce'de geçen yıl 17-18 Temmuz 2019 tarihlerinde etkili olan kuvvetli yağışın ardından Cumayeri, Akçakoca, Gümüşova ve Çilimli ilçelerinde, Melen Çayı'nın taşması nedeniyle birçok noktada meydana gelen sel ve heyelanda zarar gören 49 köyde, alt ve üstyapı çalışmaları büyük oranda tamamlandı.

Sel felaketinin vurduğu köylerden olan Akçakoca ilçesine bağlı Uğurlu Köyünde ise, selden büyük oranda zarar gören Aile Sağlığı Merkezi, yeniden inşa edildi. Tefrişatı tamamlanan ve Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerekli sağlık ekipmanların gönderilmesinin ardından Uğurlu Köyü Aile Sağlığı Merkezi, bölge halkına yeniden hizmet vermeye başladı.

Konu ile ilgili Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “2019 yılı Temmuz ayında meydana gelen sel sonrası kullanılamaz hale gelen Uğurlu Aile Sağlığı Merkezimiz yeni yapılan binasında faaliyete başlamıştır” denildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)