banner851

banner955

AKÇAKOCA BELEDİYESİ 39 İŞÇİYİ ÇIKARTTI

Akçakoca Belediyesi, İçişleri Bakanlığı ve Sayıştay raporlarına işçi fazlası olduğunun yansımasının ardından ABİTAŞ bünyesindeki 90 işçisinin iş akdini feshetme kararı almıştı. Sayıştay raporunun üzerine Akçakoca Belediyesi, 39 işçinin iş akdine son verdi.

Akçakoca 25.03.2022, 18:58 27.03.2022, 11:52
3522
AKÇAKOCA BELEDİYESİ 39 İŞÇİYİ ÇIKARTTI
banner1032

2021 yılının 28 Aralık tarihinde İçişleri Bakanlığı’ndan gelen müfettişler ve Sayıştay tarafından Akçakoca Belediyesi’ndeki faaliyetlere ilişkin hazırlanan raporlara belediyede ihtiyaç fazlası işçi olduğu ve azaltılma gidilmesi gerektiği yansımıştı. Sorunun çözümü için harekete geçilirken, ilk olarak belediye iştirak şirketi olan ABİTAŞ’ın bünyesinde çalışılan çalışan 39 işçinin iş akdine son verildi.

İşten çıkarma yılsonuna kadar tamamlanacak

Öte yandan, yeni yılda maaşlara yapılacak olan zamlardan belediyenin olumsuz etkilenmemesi için ABİTAŞ bünyesinde çalışan 51 işçinin daha işten çıkartılma süreçlerinin yılsonuna kadar tamamlanacağı bilgisine ulaşıldı.

‘Tüm haklarını alacaklar’

Konuyla ilgili daha önce Akçakoca Gazetesi’ne konuşan ABİTAŞ Genel Müdürü Hakan Öztaş, yapılan düzenlemenin müfettiş raporlarıyla ortaya çıkan zorunluluk olduğunu belirtmişti. 

Yorumlar (8)
Raichu 7 ay önce
Leş gibi yönetiyorsun okan
Gurhan 7 ay önce
Bahceli atip tutup hergun milyonlarca gence insana terorist dinsiz zillet gibi hakaretler ediyorsun ama demek ki senin partinde isci cikariyor nerdesin peki? ALLLAH yardumcilari olsun insallah
Sanki 7 ay önce
Acaba haber belediyenin neden fazla işçi aldığını değilde bakanlık işçi çıkartın dediğinden bahsediyorsunuz örnek bir depoda 2 kişi cakismasi gerekirken 10 kişi alırsanız devlet size aferin mi dicek bırakın Allah aşkına burda suçlu kim ??
fakir esnaf 7 ay önce
o kararı veren bakanlığın kaç tane fazlalığı var danışmanlar şoferler makam araçları yardımcılar felan filanlar vs.onaları kım araştıracak olan garibana oluyor işçilerden başlayın onlar fazlalık Allah adama hesp sorar
Ramazan Tatlı 7 ay önce
Oy uğruna insanların ekmeğiyle oynamak.
Bravo mehape, Bravo basgan
HALK 7 ay önce
AY ŞAKA GİBİ YAZIK İNSANLARA
Ertan 7 ay önce
Ramazan geldi yazık bir çıkış noktası bulunsun işten çıkarılmasın
fedakar başkan 7 ay önce
Başkan işçi maaşından kesip o kadar heykel dikiyor, bu yoklukta para harcıyor. Yine kimseye yaranamıyor. Bence bir 10 tane daha heykel dikmeli. Heykel kıtlığı var...
13
kapalı