banner614

AKÇAKOCA BELEDİYESİ 5 ARAZİSİNİ İHALEYLE SATACAK

banner619

Kurban Bayramı öncesi çalışanlarına ancak yarı maaş ödeyebilen ve ekonomik sıkıntıları devam eden Akçakoca Belediyesi, 27 Ağustos’ta yapacağı ihaleler ile mülkiyeti belediyede olan 5 araziyi satacak.

banner846
Akçakoca 19.08.2020, 10:44 19.08.2020, 18:18
2222
banner844

Akçakoca Belediyesi 5 arazisini ihaleyle satacak. 3’ü Ayazlı mahallesinde, biri Hacıyusuflar’da, bir tanesi de Kapkirli mahallesinde olan arazileri satın alabilmek için çok sayıda iştirakçinin ihaleye girmesi bekleniyor.

Açık artırma usulüyle yapılacak olan satış ihaleleri, canlı yayın yapılarak kamuoyunun ihale süreçlerini an be an takip etmesi sağlanacak.

27 Ağustos Perşembe günü yapılacak olan arazi satış ihaleleri saat 10.00’da Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu'nda başlayacak.

İhaleye girmek isteyen iştirakçilerin belediyeden 500 lira karşılığında dosya almaları gerekiyor. İhale dosyasını alan kişi ya da firmalar ihale şartnamelerini yerine getirdikten sonra ihaleye girmeye hak kazanacak.

Belediye yönetiminin bu satışlardan büyük bir gelir beklentisi var. Zira, borç krizi yaşayan belediyenin elini rahatlatacak bir satış gerçekleşirse personele ödenemeyen maaş krizi de aşılmış olacak.

Diğer yandan arazi ihtiyacı olan Akçakocalı girişimcilerin de bu gayrimenkullerle yakından ilgilendikleri öğrenildi. Özellikle inşaat sektöründeki bazı büyük firmaların bu arazileri satın almayı çok istedikleri, bazı firmaların ise kendi iş yerlerine yakın konumda olan arazileri satın alarak işyeri alanlarını büyütmek istediği konuşuluyor.

Yorumlar (7)
Dışarıdan bakanlar 11 ay önce
Bu kadar insan işe aldınız. Doldurdunuz maaş ödeyemeyeceğiniz halde aldınız. Yakında satılık belediye diye ilan görürüz herhalde. Köyü sataram ha diyen Şener Şen misaline döndü. Akçakocalılara yazık.
Ibrahim 11 ay önce
Şu mal mülk satanlara bir bakın yerine (başka bir mal almak ayrı ) tamamı bitmiş insanlar dır akcakoca asla doğru secim yapamadığını anladı da atı alan üsküdarı geçti
Veysel Karabaş 11 ay önce
Peki sonraki aylarda neyi satacaksanız? Yaptığınız heykeller, ucube deniz korsanı katamar hiçibiri para etmez
vatandaş 8181 11 ay önce
beceremiyorsanız istifa edin... milletin malını satıp borç ödemek çok iyi iş... herkes yapar öyle başkanlığı
Duzceli 11 ay önce
Başkanın birşeyler yapma çabası bizi sevindiriyor ancak geldiği günden beri birşeyler satılıyor bu çözüm değildir akcakoca nin acil yeni bir hastaneye ihtiyacı vardir zabıta görmüyorum temizlik ve otobüs çalışıyor vatandaş ve esnaf maske yok
yazık 11 ay önce
2020 yılında hala marifetmiş gibi işe yaramaz heykeller dikersen tabi para yetmez.
Kamu malını satarak borç ödemek nedir ya? Yazık günah. Parkları bahçeleride satın bari.
çok yanlış 11 ay önce
Kamu malını nasıl böyle rahat satabiliyorlar? Kiralansa hadi neyse. Kimsenin buna hakkı yok.
13°
kapalı