banner851

banner614

AKÇAKOCA BELEDİYESİ KLİBİ HALKIN BEĞENİSİNE SUNDU…

Sevilen Türk Halk Müziği Sanatçısı Nazlı Öksüz tarafından Akçakoca Belediyesince Ceneviz Kalesinde çekilen klip, halkın beğenisine sunuldu. Youtube kanallarında yayınlanan klibi binlerce kişi izledi.

banner619
Akçakoca 24.05.2021, 17:15 25.05.2021, 17:54
2851

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Sanatçısı Nazlı Öksüz, Akçakoca Belediyesi’nin katlıları ile ‘Yere Düştü Alamadım Fesimitürküsüne, Ceneviz Kalesinde klip çekti. Akçakoca Belediyesi, klibi Türk halkının beğenisine sundu.

Daha önce de Çanakkale destanının yıl dönümü için seslendirdiği Çanakkale Türküsü’nün klibini Konuralp ve Akçakoca’da çeken sanatçının yeni klibi, sosyal müzik ve paylaşım platformlarında yayına girdi.

Turizmde Akçakoca’nın tanıtımına önemli katkı sağlaması beklenen klibi, yüklendiği Youtube kanallarından binlerce kişi izledi. Akçakoca Belediyesi de Ceneviz Kalesinde çekilen klibi kendisine aite resmi sosyal medya mecralarında paylaşarak, Akçakoca halkının beğenisine sundu.

NAZLI ÖKSÜZ KİM?

Nazlı Öksüz 14 Şubat 1972 senesinde Ankara vilayetinde doğmuştur. Çorumlu bir aileden gelmektedir.

“Öksüz ve yetim kalmış türkülerin, cesur ve yürekli sesi” olarak bilinmektedir.

Müzikle ilkokulda tanışmıştır. İhsan Öksüz’den üç yıl solfej ve bağlama dersleri almıştır. Ardından 1988 senesinde TRT Gençlik Korosu sınavlarını kazanmıştır. Üniversite tahsilini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamlamıştır.

1991 senesinde Kültür ve Turizm Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Sivas Devlet Türk Halk Müziği korosunda profesyonel müzik hayatına başlamıştır. 1993 senesinde de Ankara Devlet Türk Halk Müziği korosuna tayin edilmiştir.

Türkü, bozlak, ağıt gibi Türk Halk Müziği eserlerini başarıyla seslendirir. TRT’de Mustafa Özgül, Hikmet Taşan gibi değerli hocalardan dersler almıştır.

Başta Almanya, Fransa ve Japonya olmak üzere dünyanın pek çok yerinde yirmiden fazla konser vermiştir.

Albümlerinden birkaçının yapımcılığını Anadolu Folklor Vakfı üstlenmiştir.

1995 senesinde “Bugün Bana Bir Hal Oldu”, 1996 senesinde “Anam Ağlar”, 1997 senesinde “Yaralı Ceylan”, 2000 senesinde “Bu Toğrağın Türküleri”, 2001 senesinde “Yare Gider”, 2010 senesinde “Hasret”, 2015 senesinde “Dert Yazdım”,

2016 senesinde “Yufka Yüreklim (Single)” albümlerini piyasaya sunmuştur. Aynı zamanda pek çok Türk Halk Müziği sanatçısıyla ortak albüm çalışmaları yapmıştır.

“Yaralı Ceylan” albümünde Musa Eroğlu, Mehmet Erenler ve Çetin Akdeniz gibi değerli üstatlar Nazlı Öksüz’e bağlama ile eşlik etmişlerdir.

Nazlı Öksüz TRT ve pek çok TV/radyoda programlara katılmıştır. TRT’de 2015 senesinde “Sevdamız Türkü” programını yapmıştır.

2013 yılında TRT Müzik kanalında hazırlanan “Dilde Can” isimli programda türküler söylemiştir.

2016 senesinde Kanal A tarafından yayınlanan “Saz Avaz” isimli programı sunmuş ve türkülerini seslendirmiştir.

Aldığı ödüller; Motif Vakfı Halk Müziği teşvik ödülü, Sizin Radyonuz tarafından halk oylaması ile verilen Yılın Halk Müziği Bayan Sanatçısı ödülü, Şair Türk Radyosu Yılın Sanatçısı ödülüdür.

Emel Taşçıoğlu ve Gülşen Kutlu’nun varisi olarak görülmektedir. Neşet Ertaş, müzik çizgisinde çok önemli bir yere sahiptir. Halen Kültür Bakanlığı Devlet Halk Müziği Topluluğunda sanatçı olarak kariyerine devam etmektedir.

Evlidir. Evlilik sonrası “Nazlı Öksüz Tubay” olarak soyadı değişmiştir; ancak sahnede halen “Nazlı Öksüz” olarak ismini kullanmaktadır.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (2)
Düzcesever 4 ay önce
Klibin sonunda da olsa Akçakoca ile ilgili bir ibare olsaydı iyi/tanıtıcı olurdu. Klip kalitesi tartışılır ama siz de haberde klibe ulaşılabilmesi için bir link atmalıydınız.
Düzceli 4 ay önce
Yemin ediyorum elimdeki akıllı cep telefonu ve ucuz dizüstü bilgisayarım ile daha iyi klip oluştururum. Bu ne ya ahahah