banner851

banner955

AKÇAKOCA’DA ENERJİ KRİZİ ŞİMDİLİK AŞILDI…

Akçakoca Belediyesi’nin ödenmeyen faturalar nedeniyle pazartesi kesilen elektrikle ilgili SEPAŞ ile yapılan görüşmelerde sonuç 3 gün sonra alındı. Biriken borcun bir kısmının belediye tarafından ödenmesi şartıyla elektrik verilmesi hususunda anlaşmaya varıldı.

Akçakoca 06.04.2022, 17:10 07.04.2022, 17:34
2927
AKÇAKOCA’DA ENERJİ KRİZİ ŞİMDİLİK AŞILDI…

Pazartesiden beri elektrikler kesikti

Akçakoca Belediyesi’nde hafiflemek bir yana artarak devam eden mali kriz son olarak elektriği vurmuştu.

Çalışanlarının maaşlarını dahi veremez durumdaki belediyenin elektrikleri, faturaların bir süredir ödenmemesi nedeniyle geçtiğimiz pazartesi günü kesilmişti.  Belediyeye bağlı tesislerde ve hizmet ana binasında enerji jeneratör vasıtasıyla sağlanmaya çalışılırken yaşanan son olay karşısında yine bir numaralı mağdur Akçakocalılar olmuştu.

Görüşmelerden 3 gün sonra sonuç çıktı

Geçmiş dönemde de borcu nedeniyle belediyenin birçok işletmesinin elektriğine kesinti uygulanan Akçakoca Belediyesi ise SEPAŞ yetkilileri arasındaki görüşmelerden 3 gün sonra sonuç çıktı. Yapılan görüşmelerde biriken borcun bir kısmının belediye tarafından ödenmesi şartıyla elektrik verilmesi hususunda anlaşmaya varıldı.

Borç için yeniden ödeme planı yapılacak

Akçakoca Belediyesi’nin söz konusu ödemeyi yapmasıyla bugün itibariyle belediye ve tesislerine yeniden elektrik akışının sağlanacağı bilgisine ulaşıldı. Borcun geri kalan kısmı içinse ödeme planı üzerinde çalışılmaya başlandığı öğrenildi.

banner844
Yorumlar (3)
CAN 9 ay önce
YAZIK INANILIRGIBI DEYIL AKCAKOCA BÖYLEMI YÖNETILIYO GÜZELIM AKCAKOCA BENCE BASDAN ASAGI MODERN OLMASI GEREK HER YÖNÜYLE SAHILI DÜMDÜZ YAPARIM COK GÜZEL OLUR KUMSALI DÜMDÜZ SEHIR MERKEZINIDE COK MODERN YAPARIM
Mahmut Uslu 9 ay önce
Bitcoin madenciliğinden elde edilen gelir ile borç ödenebilir bence.
KÜRŞAT YILMAZ 9 ay önce
Akçakoca Belediyesi'nde geçmişten gelen döndürülebilir borç var mı?
Belediye'nin kaynakları Bu Başkan zamanında israf edilmiş mi?
Belediye dışlanmış mı?
Yeni Sayımız