banner851

banner614

AKÇAKOCA’DA PEŞ PEŞE GELİŞMELER…

banner619

Akçakoca Çınar Caddesi’nde bulunan kaçak yapıyla ilgili bugün art arda gelişmeler yaşanıyor. Düzce Valisi Cevdet Atay’ın bu yapı ve diğer usulsüz imar uygulamalarıyla ilgili Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Akçakoca Belediye Başkanı Yanmaz ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nuran Kartal hakkında soruşturma başlatmasının ardından yapının yıkımına başlandı

banner846
Akçakoca 30.04.2021, 15:40 01.05.2021, 16:34
3260
AKÇAKOCA’DA PEŞ PEŞE GELİŞMELER…
banner844

Akçakoca kent merkezi Çınar Caddesi üzerinde bulunan ve ‘zengine ayrı, fakire ayrı uygulama’ yorumlarına neden olarak kamuoyu vicdanını derinden yaralayan imara aykırı kaçak yapı ile ilgili bugün gelişmeler peş peşe geliyor…

Konuyla ilgili harekete geçen Düzce Valisi Cevdet Atay, önce konuyla ilgili Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Akçakoca Belediye Başkanı Yanmaz ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal hakkında  soruşturma başlattı.

Bu gelişmenin ardından ise yıkım kararı verilen yapının yıkımı için ekipler bölgeye gönderildi.  

Kaçak yapının yapıldığı bölgeye ulaşan ekipler işlemlere yapının camlarını sökerek başladı. Yıkım işleminin kısa süre içerisinde tamamlanacağı öğrenildi.

Son dönemde imara aykırı uygulamalar nedeniyle gündemden düşmeyen Akçakoca’daki bu yapılara ruhsat ve izin verilmesinde yetkili kurum olan kaymakamlık, belediye ve Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün usulsüz bir işleme imza atıp atmadığı yapılacak soruşturmayla ortaya çıkacak.

Yorumlar (1)
Akcakocali yiğido 3 ay önce
Sayin Valim;Gecen yılda aynı sırada bulunan Bahce kafe icin catisina ekleme cati ve etrafini kapattiğı icin Cımerin sorusuna cevap olarak Belediyeden sökülebilir malzemeden olduğunü ve sökmediklerini hatta muzik hoparlorlerinin kaldirima koyup görüntü kirliliğine nedennoldugunu defaeten bildirdiğimiz halde sonuc alamadik.Vali Bey Akcakocaya yakışmayan görüntulerin kaldirilmasini saygiyla arzediyorum..