banner851

banner614

AKÇAKOCA’DA SALGININ ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR

Akçakoca salgın devam ediyor. Akçakoca Devlet Hastanesi’ne son zamanlarda ishal, mide bulantısı ve kusma şikayetleri ile gelen vatandaşların sayısı artarak devam ediyor. Salgının nedeninin henüz belirlenememesi ve Akçakoca Devlet Hastanesi’nin yoğunluktan dolayı yetersiz kalması vatandaşların tepkisine yol açarken hastanede yaşanan yoğunluk anları vatandaş kamerasına yansıdı.

banner619
Akçakoca 27.07.2021, 23:15
13971

Akçakoca’da salgının nedeni ne? Geçtiğimiz günlerde özellikle Akçakoca’da başlayan ishal, mide bulantısı ve kusma şikayetleri ile başlayan salgın artarak devam ediyor. Henüz yetkili mercilerden salgının nedeni hakkında resmi bir açıklama yapılmazken Akçakoca Devlet Hastanesi dolup taşıyor.

Abanoz salgının nedenine bir cevap aramıştı…

Chp İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, Akçakoca’da yaşanan salgınla ilgili geçtiğimiz günlerde bir tepki göstermişti Abanoz, “Akçakoca Devlet Hastanesi’ne çok fazla kusma, ishal ve mide bulantısı şikâyeti ile vakalar geliyor. Bunun başlıca nedeni deniz suyu ve içme suyu şebekesi olabilir mi?  Çözüm olarak serum tedavisi uyguluyorlar ve bu sürecin 3 gündür devam ettiği söyleniyor” diyerek duruma bir cevap aramıştı.

Akçakoca’da salgın devam ediyor!

Daha salgının kesin kaynağı belirlenmeden, bu akşam saatlerinde Akçakoca Devlet Hastanesi’nden gelen görüntüler salgının seyrinin şiddetini arttırarak devam ettiğini gösteriyor. Hastaneye mide bulantısı, kusma ve isal şikâyeti ile başvuranların oluşturduğu kalabalık hastanede bulunan bir vatandaşın kamerasına yansıdı.

Görüntülerde, küçük yaşta çocuklardan yetişkinlere kadar birçok vatandaşın hastanede hatta hastane dışında sıra beklediği gözükürken vatandaşların muayene edilmesi için yeterli yatak kapasitesinin olmadığı kameraya yansıdı.

Vatandaşlar serum tedavisi için sıra beklerken sağlık personellerinin ise kalabalığa cevap verebilmek için yoğun mesai harcadıkları görülüyor.

Haber: Mustafa KİLELİ

banner844
Yorumlar (8)
atarlı 2 ay önce
her Ramazan iftarda ne yesek nasıl yesek vs gibi her sene Akçakoca'da aynı şey yağmur yağar yukarı köylerin lağımları yağmurla birlikte denize karışır
öğrenin artık yahu neyin açıklamasını bekliyosunuz
Emel Erden 2 ay önce
Sebebini araştırmaya gerek yok lağım akıyor denize biz Çocuklarımıza baktiramadik zorla küçücük bir serum taktılar cocuk havale geçirdi İstanbula zor yetiştirdik yetkililer mikroplu denize girilmez diye bir açıklama yapmıyor ticaret yapmak için işletmeciler bildikleri halde insanlara aciklama yapmıyor yıllardır tatil yaptığımız ilçe son 3 yıldır rezil bir halde bunun önlemini almaları gerekiyordu yaz başında yada insanları uyarmalari gerekiyordu belediye başkanlığının birinin ölmesimi gerekiyor önlem alınması için biz 7 gündür tedavi görüyoruz istanbulda cocuklar hala toparlanamadı.sozun bittiği yer aslında yetkililer duysun bu insanları
Misafir 2 ay önce
Her sene olan bir salgın nedeni denize akıtılan lağım suyu yağmurun yağmasıyla daha fazla karışıyor sonuç bu el atılmazsa ilk ve son olacağını sanmıyorum yaz mevsiminde hızlı artan nüfusun alt yapının yetersizliğiylr şehir içinde lağım kokusundan gezilmiyor
Emir 2 ay önce
Yeni pandemi hayırlı olsun
denize girmeyin 2 ay önce
denize girenlerde var bu salgın, sıcakların da etkisi var, girmeyin kardeşim, denize girmek yasaklanmalı
abuziddin 2 ay önce
Siz Düzce deki hastanelere gitmiyorsunuz anlaşılan. Geceleri Akçakocadan daha yoğunlar bir zahmet gidip bakın.
Doktor 2 ay önce
Bu güzel ilçeyi, kışın mevcut ve yazın artan nüfusu hiçe sayarak bu şekilde yetersiz bir sağlık hizmeti vermeye devam edilemez. Bina önemli değil yaptığı iş önemli. Hasta yeri gelir bir konteynırda bile tedavi edilir. Yeter ki ekipman ve personel bulunsun. Dev hastaneler yerine iş gören butik hastaneler imar edilmeli.
Vatandaş 2 ay önce
Bu durumun aynısı Düzce merkezde de yaşanıyor. Onu neden haber yapmıyorsunuz?