banner851

banner955

AKÇAKOCA'DA "SÖKÜLEN AYDINLATMA" ATIŞMASI

Akçakoca Belediyesi, Çınar Caddesi üzerinde bulunan sokak lambalarının tamamını kaldırdı. CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, bir önceki Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici döneminde özel bir firmaya yaptırılan ışıklandırmanın sökülmesi ile ilgili yaptığı paylaşımda "1 milyon çöp! Yazık. İş bilmezliğin sonucu yapılan bu hataları, gariban millet daha ne kadar çekecek." ifadelerini kullandı. Bunun üzerine eski Başkan Yemenici'den yanıt gecikmedi.

Akçakoca 26.06.2020, 12:43 27.06.2020, 11:33
2339
banner1032

Akçakoca Belediyesi tarafından Çınar Caddesi üzerinde bulunan sokak lambalarının tamamı kaldırıldı, CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz'un yaptığı yorum eski Başkan Cüneyt Yemenici'yi kızdırdı.

Sık sık arıza yapması bu kararı aldırdı

Bilindiği gibi sokak lambaları, Cüneyt Yemenici’nin başkan olduğu dönemde belediye yönetimi tarafından özel bir firmaya yaptırılmıştı. Belediyenin Çınar Caddesi'nde bulunan aydınlatma lambalarını onarmak yerine, tamamen söküp kaldırma kararının altında ise lambaların sık sık arıza yapması olduğu öğrenildi.

Abanoz'dan eski yönetime eleştiri: 1 milyon çöp!

Bu konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çeken bir yorumda bulunan CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, "Akçakoca"ya yakışmayan zaten herhangi bir verim alınamayan bu çirkin ışıklandırma sökülüyor. Bakıma gelen anlaşmalı firma kendini şanslı hissedebilir hatta sn Okan Yanmaz 'a teşekkür edebilir. Kurtuldular her fırtına sonrası kopan, yanmayan ışıkları tamir etmekten. 1 milyon çöp! Çöpe giden para, çalışamayan, işyerleri kapalı olan esnafın, evine ekmek getirmek için emek, alın teri akıtan emekçinin parası... Yazık. İş bilmezliğin sonucu yapılan bu hataları, gariban millet daha ne kadar çekecek."

"Cüneyt Yemenici ve meclis üyeleri Akçakoca Belediyesi'nin bırak 1 milyon lirasını 1 kuruşunu heba etmemiştir"

Kendisine taş atan Abanoz'un paylaşımına sessiz kalmayan Akçakoca eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, sosyal medya hesabından uzun bir paylaşımda bulundu. Yemenici, eleştiri konusu sökülen lambalarla ilgili şunları kaydetti:

"Emekçinin hakkını verin Sayın Tuğrul Başkan, bir gün önce; Çınar Caddesi'nde esnafımızın talebi doğrultusunda yaptığımız ve o dönem gazete başlıklarıyla ve esnafımızın büyük övgüsünü alan aydınlatma çalışmasını Chp ilçe başkanı Sn Tuğrul Abanoz diline dolamış. Emekten, emekçiden, hak yemekten bahsetmiş, rakamlardan bahsetmiş. Dönemimizi ilgilendiren icraatların rakamlarını 2 ile çarpma rüzgarına sn başkanda kapılmış. Yaptığımız dönemde yaklaşık 400 bin lira civarı bir bedele malolan ışıkları "1 milyon lirası heba oldu, bu para emekçinin hakkı, hukuku" gibi sözler etmiş. Belediyeler dış mekanlar için aydınlatlama, oturma bankı, çevre süsleri, çiçek dikimi, pergola vs gibi kent estetiği açısından çalışmalar yaparlar ve bu malzemeler zamanla bozulabilir yıpranabilir, kırılabilir vs. Sizin mantığınıza göre asfalt da dökmemek lazım, çöp bidonu da almamak lazım, sahile can kurtaran kulesi de koymamak lazım. Cüneyt Yemenici ve meclis üyeleri Akçakoca Belediyesi'nin bırak 1 milyon lirasını 1 kuruşunu heba etmemiş, kimseye peşkeş çekmemiş, şahsına menfaat sağlamamıştır. Dönem dönem hava muhalefeti sebebiyle aydınlatmaların yanmadığı söndüğü olmuş bakım onarım hatta yenileme çalışması yapıldığı doğrudur. Ayrıca aydınlatma çalışmasını yapan firmadan Karadeniz’in hırçın havasını göz önünde bulundurarak 10 yıllık bakım onarım yenileme garantisini almadığımızı mı düşündünüz Sayın Tuğrul Abanoz?"

banner844
Yorumlar (5)
İŞİ BİLEN 2 yıl önce
Cüneyt başkan ne yapsın Kırşehir mi nevşehir mi milletvekili Şirketi Emrivaki Talimat ile Türkiye genelinde tüm belediyelerde bu elektrik aydınlatma işlemleri yapılmıştır Düzce‘de de aynen bu uygulama yapılmıştır Hatta hikmet başkan ödeme yapma zorluğu yaşadığından Ödemeyi baskı yaparak zorla almışlardır Hikmet başkan da bu şirketin uzantısıydı
Faruk 2 yıl önce
Nereden bakılırsa bakılsın 400 00 TL nin boşa gittiği ortada... Acaba belediye başkanı böyle bir işi kendi cebinden ödeseydi yapar mıydı?
Yapmazdı nasılsa borç belediyenin, kulüp başkanları gibi harca harca nasılsa cebinden çıkmıyor... işte bu anlayış bizi bitiriyor.., Cüneyti de bitirdi... Çöp bidonu bank ağaçlandırma ihtiyaçtır bu ışıklanırma gereksiz bir harcamadır ki rüzgarın bol olduğu memlekette bunların düzgün çalışması beklenemezdi zaten.,,
Admin 2 yıl önce
Fena kapak
Yamalı Pantalon 2 yıl önce
400 bin lira zaten 1 milyondan az tabi. Göze batmıyor. :)
Akçakocalı 2 yıl önce
Abanoz tam gaz devam Akçakoca arkanda.
25
orta şiddetli yağmur