banner851

banner955

AKÇAKOCA’NIN SALGINDA SON DURUMU

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, yeni tip koronavirüs (COVİD-19) aşısının ilk dozu uygulandı. Yanmaz, Akçakoca’nın salgında iyi bir noktada olduğunu belirterek kurallara uymaya devam etme çağrısı yaptı.

Akçakoca 09.03.2021, 13:00 09.03.2021, 17:35
1192

Yeni tip koronavirüs salgının önüne geçilmesi adına başlanan aşı seferberliği yurt genelinde sürüyor. 65 yaş üzeri vatandaşlarla birlikte belediye başkanı, vali, emniyet müdürü gibi kamu görevlilerine de aşı uygulaması devam ediyor.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Akçakoca İlçe Toplum Sağlığı Merkezi’ne giderek yeni tip koronavirüse karşı geliştirilen aşının ilk dozunu oldu.Aşı olduktan sonra bir açıklama yapan Yanmaz, salgından kurtulmanın tek yolunun tedbirlere uymak ve aşı yaptırmak olduğunu vurguladı.

Akçakoca salgında iyi durumda olduğunu ve bunun devam etmesi gerektiğini belirten Yanmaz, "Aşımızı olsak dahi rehavete kapılmak yok. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam edeceğiz. Bu zorlu sürecin hep birlikte üstesinden gelerek sağlıklı ve rahat günlerimize alacağımız tedbirlerle ulaşacağız. Bu vesileyle büyük bir özveriyle çalışan sağlık personelini canı gönülden tebrik ediyorum." diye konuştu

Yorumlar (0)