banner851

banner955

ASFALTLAMA İŞLEMİNE BAŞLANDI

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde yer alan ve UNESCO tarafından Dünya Miras Geçici listesinde yer alan tarihi Akçakoca Ceneviz Kalesi’nde restorasyon çalışmaları son sürat devam ederken bir yandan da Akçakoca Belediyesi kaleye giden yolda yenileme çalışmalarına başladı.

Akçakoca 23.09.2020, 13:08 23.09.2020, 21:55
1480
banner1032

2013 yılında ‘‘Ceneviz Ticaret Yolunda Akdeniz'den Karadeniz'e Kadar Kale ve Surlu Yerleşimleri'' adıyla UNESCO Dünya Miras Geçici listesine adını yazdıran Tarihi Akçakoca Ceneviz Kalesi, denize sıfır konumuyla tarih ve doğanın güzelliğini barındırıyor. Karadeniz bölgesinin gözbebeklerinden olan kalenin iki tarafında bulunan mavi bayraklı plajları ise turistleri büyülüyor. Kalenin tüm ihtişamını ortaya çıkarmak için başlanan restorasyon ve kazı çalışmaları da hızla devam ediyor.

Mavi Bayraklı Kale Plajı, Kadınlar Plajı ile restorasyon çalışması tamamlanmak üzere olan Ceneviz Kalesi’ne giden yoldaki çalışmalar da yeni bir boyut kazandı. Düzce İl Özel İdaresi ve Akçakoca Belediyesi işbirliğiyle uzun yıllardır atıl durumda olan Ceneviz Kalesi yolunda asfaltlama çalışmalarına başlandı. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve Fen İşleri Müdürü Yasin Efe çalışmaları yerinde inceleyerek gelinen nokta ile ilgili bilgi aldı.

Ceneviz Kalesi ve ulaşım sağlayan yollardaki çalışmaların kısa sürede bitirilmesi ve yakın zamanda ziyarete açılması hedefleniyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (5)
başkana 2 yıl önce
asfalt o yola hiç yakışmadı başkan.kilit parke taş olsa daha bir uyardı kale yoluna..
gfg 2 yıl önce
bi maske tak millete örnek ol,
Vatandaş 2 yıl önce
Akçakoca belediyesi değil DÜZCE İL ÖZEL İDARESİ yapıyor yolu.
asfalt out 2 yıl önce
olmadı başka.Kale yoluna kilit taş döşeki birazdaha esprili olsun..
mühendis 2 yıl önce
asfaltı attığınıza göre altyapı için tekrar kazı işlerine ve asfaltı tahrip etmeye başlayabilirsiniz
13
kapalı