banner851

banner955

BAKANLIK ‘İŞÇİ FAZLASI VAR’ DEDİ

Akçakoca Belediyesi, İçişleri Bakanlığı ve Sayıştay raporlarına işçi fazlası olduğunun yansımasının ardından ABİTAŞ bünyesindeki 90 işçisinin iş akdini feshetme kararı aldı. ABİTAŞ Genel Müdürü Hakan Öztaş, bu durumun bir zorunluluk olduğunu belirterek belediyeyle ilişiği kesilecek olan işçilerin tüm hak ve alacaklarının da derhal ödeneceğini kaydetti.

Akçakoca 28.12.2021, 17:10 29.12.2021, 17:54
2310

İçişleri Bakanlığı’ndan gelen müfettişleri ve Sayıştay tarafından Akçakoca Belediyesi’ndeki faaliyetlere ilişkin hazırlanan raporlara belediyede ihtiyaç fazlası işçi olduğu ve azaltılma gidilmesi gerektiği yansıdı. Sorunun çözümü için harekete geçilirken belediye iştirak şirketi olan ABİTAŞ’ın bünyesinde çalışılan çalışan 90 işçinin iş akdine son verileceği öğrenildi.

İşten çıkarma yılsonuna kadar tamamlanacak

Yeni yılda maaşlara yapılacak olan zamlardan belediyenin olumsuz etkilenmemesi için ABİTAŞ bünyesinde çalışan 176 personelin 90’ının işten çıkartılma süreçlerinin yılsonuna kadar tamamlanacağı bilgisine ulaşıldı.

‘Tüm haklarını alacaklar’

Konuyla ilgili Akçakoca Gazetesi’ne konuşan ABİTAŞ Genel Müdürü Hakan Öztaş, yapılan düzenlemenin müfettiş raporlarıyla ortaya çıkan zorunluluk olduğunu belirtti.  Belediye yönetimi olarak mevcut zorluklara rağmen asla işçi çıkartma yönünde bir tutum almadıklarını kaydeden Öztaş, zorunlu olarak işçi çıkaracaklarını belirterek belediyeyle ilişiği kesilecek olan 90 işçinin tüm hak ve alacaklarının da derhal ödeneceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (3)
normal 12 ay önce
ihtiyaç yoksa çıkarılması normal. Devlet kimseye havadan para ödeyip beslemek zorunda değil.
Abuziddin 12 ay önce
Baksen birde tüm haklarını vermeyip 2022 bıraksalardı keşke işçiler biraz daha fazla tazminat alırlardı
Eee 12 ay önce
Oy alacak diyerek işçileri doldurup Ümit veriyosunuz işiniz bitince atın sonrada topu bakanlığa Sayıştay atın yemezler
Yeni Sayımız