banner851

banner614

BALIKÇILAR AKÇAKOCA LİMANINA DEMİR ATTI

banner619

Batı Karadeniz'de çıkan poyraz nedeniyle balıkçılar, Akçakoca Limanı'na demir attı.

banner846
Akçakoca 12.09.2020, 11:00 13.09.2020, 14:05
951
BALIKÇILAR AKÇAKOCA LİMANINA DEMİR ATTI
banner844

Sabahın erken saatlerinde denize açılan ve poyraz nedeniyle trol ve gırgır teknelerini Akçakoca Limanı'na demirleyen balıkçılar, ağ tamiri ve teknelerin diğer bakım ve onarım işlerini yaptı.

Balıkçı Sedat Kaya, gazetecilere, poyrazın balıkçılara avlanmakta engel olduğunu bu nedenle de limana demirlediklerini belirterek, "Palamut bereketliydi ancak bugün poyraz fırtınası çıktığı için Akçakoca Limanı'na demirledik. Şu anki hava şartları çalışmamıza el vermiyor. Bizler de limana yanaşıp teknelerimizdeki arızaları ve ağ tamirlerini yapıyoruz." dedi.

Balıkçılığın hava şartlarına bağlı olduğunu ifade eden Kaya, "5 gün hava kısmi olarak poyrazlı görünüyor. Sabah saatlerinde deniz müsait olursa çıkarız. Hava tekrar bozduğu zaman limana geri dönüş yaparız." diye konuştu.

Kaya, havaların düzelmesiyle tekrar palamut avına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

Yorumlar (1)
Baskanima 11 ay önce
BASKAN AKCAKOCAYA GIRESUNDAKI GIBI BI DALGAKIRAN YAKIŞIR.PARASINIDA AVRUPADA LIMANLARLA ILGILI BIR FON VARMIŞ.ORADAN ALABILIRSIN..BENDEN SOYLEMESI..YAKIŞIR AKCAKOCAYA.AYRICA CİNARIN GİRISINDEKI ILK KALP OLAN YERE SEYIR TEPESI YAKIŞIR.LIMAN ICINE KAYDIRAKLAR YAKISIR.LANDA LIMONCUGUN YANINA AYAZLININ ALTINA..BENCE BEN BASKAN YARDIMCISI OLMALIYIM.