banner851

banner955

BAŞKAN YANMAZ ESNAFI TEK TEK DİNLEDİ

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve eşi Nursen Yanmaz ile birlikte Tarihi Yukarı Mahalle Pazarı’nı gezerek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. İstek ve önerilerini dinleyen Başkan Yanmaz, Tarihi Yukarı Mahalle’ye turizmde boyut atlatacak önemli projelerinin olduğunu söyledi. Yanmaz, “Allah nasip ederse, şubat ya da mart ayından sonra mahallenin iç dekorasyon projesi hazırlanacak ve bu proje mahallemizi daha üst seviyelere taşıyacak.” dedi.

Akçakoca 17.08.2021, 15:50 17.08.2021, 18:19
557
banner986

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve eşi Nursen Yanmaz ile birlikte ilçenin önemli noktalarından Yukarı Mahalle’de yöre halkının el emeklerini sergiledikleri ve satışını gerçekleştirdikleri Tarihi Yukarı Mahalle Pazarı’nı ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Tüm stantları tek tek dolaşan Yanmaz çifti, stantların birçoğundan alışveriş de yaptı. Başkan Yanmaz, esnafların isteklerini de dinleyerek yapılması gerekenleri not almanın yanı sıra projelerini de esnafla paylaştı. Esnaflık yapan yaşlı bir kadın Başkan Yanmaz’a ev baklavası ikram etti. Baklavayı kendi elleriyle başkana yedirmek isteyen teyzenin ısrarlı tavrı Yanmaz çifti kadar çevredekileri de güldürdü.

Başkan Yanmaz müjdeyi verdi…

Tarihi Yukarı Mahalle esnafıyla yaptığı görüşmelerin ardından Öncü Haber mikrofonuna bir açıklama yapan Belediye Başkanı Okan Yanmaz, mahallenin turistik değerini katlayacak projeyi anlattı. Projenin başlangıç tarihi olarak önümüzdeki kış aylarını işaret eden Yanmaz, “Allah nasip ederse, şubat ya da mart ayından sonra mahallenin iç dekorasyon projesi hazırlanacak ve bu proje mahallemizi daha üst seviyelere taşıyacak.” dedi.

Yanmaz ayrıca, esnafın cumartesi pazar günleri şehir içi otobüslerinin pazar yerinden geçmesini istemediğini diğer taraftan gezi treninin de özellikle pazaryerinden geçmesini istediğini ifade ederek “Bu konularda yapılması gereken çalışmalar yapılacak” dedi. Öte yandan mahallenin yollarını yaptıklarında esnafın stantlarını da güzelleştireceklerini kaydeden Yanmaz, “Bu çalışmalarla mahallenin değerine değer katılacak” dedi.

Yorumlar (4)
Baskana 13 ay önce
Ne rahat bir zabitaniz var..Hergun Ataturk cd.trafiğe kapanan cinar girisindeki misircinn muziklerinden illAllah geldi.Hergun ariyoruz. herakşam saat 20.de gelen 5 tane zabitann kulagi patlayacak oğlum muzığın sesini kıs demiyorya.Neymis problemliymiş.Niye veriyosun o zaman.Heraksam saat 5 den gece 02.ye kadar..yeter yaa..Belli level atlamisin ama geriye geriye...Hersene ayni ..Yaa biraz at gozluklerinizi atin ufkunuz gelissin.sacma sapan cd..sallim süklüm ağaclar..plajda afganlisi arabi.igrenc bir gorüntu..parklardaki dilencilerin yayim yasim halleri..50 sene sonra velki birax ilerler.
halk 13 ay önce
bi mısırcıya laf geçiremiyon.kaldıki dğerleri..işine bak kim şikayet ederse etsin diyodur bu başkan kesin...belediyede herkes başkan..bi başkan kendi değil.
Anlamsız vurgu 13 ay önce
Neden sürekli eşini vurguluyor ve eşinin adını da veriyorsunuz. Özellikle Akçakoca belediye haberlerinde bunu çok sık yapıyorsunuz. Bunun sebebi nedir? Burada asıl olan Belediye başkanı değil midir?
Korona bitmiş 13 ay önce
Herkesi yağlayıp ballıyorsun ama kusurları görmüyorsun öncü. Kimse maske takmamış. Ekmekçi dayıda da yok baklavacı ninede de.
31
açık