banner851

banner614

BAŞKAN YANMAZ ŞAŞKINLIĞINI GİZLEYEMEDİ…

banner619

Elon Musk'ın kurucusu ve CEO'su olduğu uzay taşımacılığı şirketi SpaceX'in uzaya gönderdiği uyduları dün gece Akçakoca semalarında göründü.

banner846
Akçakoca 26.04.2020, 15:00 26.04.2020, 15:36
9198
banner844

Starlink internet uydu ağının bir parçası olan 60 uydu, SpaceX üretimi Falcon 9 roketiyle Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral Üssü'nden 22 Nisan'da fırlatıldı.

Daha önce 5 parti halinde 60'ar uydudan 300 uydu daha fırlatan SpaceX şirketi, 6. parti 60 adetlik uyduyu geçtiğimiz günlerde fırlatarak uzayda 360 uydu sayısına ulaştı.

SpaceX, Starlink 12 bin adet uyduyu dünya yörüngesine yerleştirerek devasa bir internet ağı kurmak istiyor. Tesla Motors uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in CEO'su Elon Musk “ucuz ve yüksek hızda internet” kapsamında hayata geçirdiği Starlink projesinin akıbeti merak ediliyor.

Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz şaşkınlığını gizleyemedi.

Dün akşam saatlerinde Akçakoca ilçesinde görülen SpaceX'in ışıkları kısa süreli paniğe neden oldu. Görüntüleri sosyal medya hesaplarından canlı yayınlayan Belediye Başkanı Okan Yanmaz, şaşkınlığını gizleyemedi. 

Falcon 9 roketiyle Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral Üssü'nden  fırlatılan roketin ışıklarını cep telefonu ile kayda alarak sosyal medya hesaplarından canlı paylaşan Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz da şaşkınlığını gizleyemedi. Görüntülerde Yanmaz’ın, “Abi böyle bir şey yok ya… Allah Allah, gittikçe kayboluyor” dediği duyuluyor.

Yorumlar (6)
Kamil demirel 1 yıl önce
Dün aksam iftardan sonra gök yüzünde siralı ışık zinciri gördüm bursada
Z kuşağı 1 yıl önce
Dünyanın etrafını çöplüğe döndürdüler resmen 5 g hayırlı olsun ünümüzdeki yıllarda chipli insanlarıda yönetir bunlar..
adige 1 yıl önce
yorumları yayınlamamanızın sebebi ne acaba
ADİGE 1 yıl önce
Bir belediye başkanı böyle ise vay memleketin haline. Adamlar düşünüp yapıp uzaya firlatmislar bizim baskanda hala ufo görmüş masum köylü modunda
küresel 1 yıl önce
sadece akçakoca degil duzcede de göründü o ışıklar ve saat 21:30 civarı 2 gun üst üste oldu tek seferlik bir görüntü degil di o
Yorumcu 1 yıl önce
Kedidir o kedi
15°
açık