banner851

banner955

BAŞKAN YANMAZ TURİZM BEKLENTİLERİNİ ÖNCÜ HABER’E ANLATTI

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, yaz ayının gelmesi ile beraber turizmde beklentilerini Öncü Haber’e açıkladı. Akçakoca’ya gelen vatandaşların koronavirüs kurallarına uyduğunu belirten Başkan Yanmaz, deniz ve güneş ile vatandaşların rahatlayacağını aktardı.

Akçakoca 09.06.2020, 15:32 09.06.2020, 19:15
1276

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, koronavirüs sürecinde Akçakoca’da turizm beklentilerini Öncü Haber’e anlattı. Akçakoca’da vatandaşların koronavirüs kurallarına uyduğunu ifade eden Yanmaz,  insanları rahatlamak ve stres atmak için Akçakoca’ya davet etti.

“Akçakoca koronavirüsün en az etki ettiği yerlerden biri”

Koronavirüs tedbirlerinden sonra Akçakoca’nın turizminde beklentileri hakkında değerlendirmeler yapan Başkan Yanmaz şunları aktardı: “Şimdi biliyorsunuz ülkemiz 70 gündür koronavirüs belasıyla uğraşmakta, tabi insanların çoğu evlerdeydi, kapalı kaldılar dolayısıyla sağlık bakanlığımızın verdiği kurallar  gevşetici kararlardan sonra insanlara özellikle koronavirüsün en az etkisi olan yerleri tercih ettiler. Akçakoca’da bu kapsamda gazetelerde yer aldığı gibi 4.sırada yer gösterildi. Dolayısıyla Akçakoca şuanda koronavirüs dolayısıyla çok kalabalık durumda ama bakıyoruz etrafımıza herkes maskeleriyle geziyor, böyle bir kurallara uyucu şeyler var. Her yerdeki işte esnaflarımız dezenfekte ilaçları olsun, sahillerde birbirlerine yakın oturmamaktan olsun kurallara uyulduğu görülüyor. İnsanlarda görüyorsunuz  mavi var, yeşil var, güneş var bir rahatlama içerisinde inşallah Akçakoca’da memnun olurlar diye düşünüyorum.”

“Akçakoca’ya çok şey katacağını düşünüyorum”

Akçakoca’nın gündeminde olan mahmuzların turizme etkisi ile ilgili açıklamalar yapan Yanmaz şöyle konuştu: “Şimdi biliyorsunuz bunların 9 tanesi ihale sürecinden geçtiler fakat ödenek olarak çok az bir miktarda bu sene ayrılmış. İnşallah bu ödeneği sayın ulaştırma bakanımızda bilgilendirildiğinde ödenek ayrıldığı takdirde başlayacaklar .Mahmuzların ben Akçakoca’ya çok şey katacağını düşünüyorum. Sebebi şu biliyorsunuz poyraz olduğu zaman denize yabancılar özelikle girmekte çekiniyorlar.  Mahmuzlar olduğu zaman denizde yanılmıyorsam 1 e 5 ölçeğinde dalgayı düşürücü etkisi var ve dolayısıyla kum  tutucu özeliği de var. Akçakoca’yı çok bambaşka yapacağına hatta yazın 1-2 ay daha uzamasına sebebiyet vereceğini düşünüyorum insanların denize girmesi konusunda.”

“Kuralları sıkı şekilde uyguluyoruz”

Plajlarda alınan önlemler hakkında bilgiler veren Yanmaz şunları kaydetti: “Sağlık bakanlığından gelen tedbir ve kurallara harfiyen uyarak devam etmekteyiz. Toplantılar oluyor biliyorsunuz sayın valimiz her hafta  sağlık kurulunda toplanıyorlar. Kurallar alıyorlar, o kuralları bize iletiyorlar bizde bu kuralları vatandaşlarımızla paylaşarak en sıkı şekilde sarılarak kurallara uymaya çalışıyoruz.”

Yorumlar (12)
vatandaş 2 yıl önce
Vatandaşlar Akçakoca da kurallara uyuyor demiş. Yalanında böylesi ! Hafta sonu millet birbirinin üstüne çıkıyordu. Kafeler tıklım tıklım ne mesafe, ne maske hiç bir dikkat yok. Para mı , insan hayatı mı ?
Seniha akol 2 yıl önce
Sahilli imara açan başkanın babasıdır esentepeden artık denizi görmek mümkün değil hala bu betonlasmasina dur diyen yok
Mahalle sakini 2 yıl önce
Bir terin turizmi ulasimindan bellinolur.O minubusler ne kadar eski..Ikidebir yolda kalir.Koltuk aralari cok dar..sıkışık vaziyette insanlar yolculuk yapiyor..
Duzceli 2 yıl önce
Ne yazayimki
GÜNBUGÜN 2 yıl önce
SAYIN BAŞKANIM AKEVLER SAHİLİ VE YOLLARI (MUAMMER AKSOY CADDESİ )İLGİNİZİ BEKLİYOR.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
akçakocalı.. 2 yıl önce
Sayın :Başkan sahilde yolun sağ tarafında bina derme çatma yerler olmasın.Ama görüyorumki siz göz yumuyorsunuz ve adamlar kapatmaya devam ediyor.Bu işi CİMER halleder.Hatta oyun salonumu cafemi belli olmayan yerler var.Turizm Bakanlığı bu işe bir el atsın.İmar Müd.nasıl o yapılaşmaya izin veriyor..
Düzceli 2 yıl önce
Akcakoca türuzmini artırmak için başkan sahilleri sık sık temizletmeli çöp kovaları koymalı en önemlisi dalga kıran bir an önce yapmalı akcakocayı daha nezih bir yer yapmalı
kızma birader 2 yıl önce
öncü haber yapıyonda sürekli başkanı niye gösteriyon başkanı tanıyoz zaten yapılan çalışmaları çeksenize ne biçim habercilik bu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28
kapalı