banner851

banner955

BAŞKAN YANMAZ’A TAKDİM EDİLDİ

‘Batı Karadeniz’in İncisi’ Akçakoca’ya Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz tarafından kazandırılan Pusula Katamaran isimli gezi teknesi patentini aldı.

Akçakoca 14.08.2021, 14:15 15.08.2021, 12:32
601
banner986

Akçakoca’nın artık patentli bir gezi teknesi var. Karadeniz’in en büyük gezi teknesi olan Pusula Katamaran Akçakoca Belediyesi’nin girişimleriyle patentini aldı.

Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz’ın ilçede turizmi canlandırmak adına geçtiğimiz yıl kuruma kazandırdığı Pusula Katamaran isimli gezi teknesi artık patentli.

Patent, Türk Patent ve Tescil Kurumu Marka Danışmanı İbrahim Köksal tarafından Başkan Yanmaz’a makamında takdim edildi.

'Buluş belgesi' olarak tanımlanan patent sayesinde fikirlerin hakkı sahiplerinde kalıyor. Buluşlar ve icatlar patent yoluyla korunuyor. Türkiye'de patent tescili konusunda yetkili kurum olan Türk Patent ve Marka Kurumu, başvuruları inceleyip araştırıyor. Değerlendirme sonucunda, buluşun daha önce keşfedilmemiş, farklı ve yeni bir ürün olduğu tespit edildiği takdirde patent başvuruları onaylanır. Aksi halde reddediliyor. Akçakoca Belediyesi de birbirine bağlanmış iki tekneden oluşan katamaranı turizm amaçlı gezi teknesi olarak kullanan kurum olarak patentini almış oldu.

banner844
Yorumlar (2)
murattı 1 yıl önce
Tamamen duygusallık dışında hiç bir gerekçe o l a m a z...
Akçakocalı 1 yıl önce
Düne kadar her gün Akçakoca Belediyesini kötülüyordunuz. Ne oldu da aniden 180 derece döndünüz. bu sevdanız nereden geliyor acaba ?
23
açık