banner851

banner614

“BEREKETLİ BİR SEZON GEÇİRDİK!”

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, hamsinin Doğu Karadeniz'e mevsimsel göçünün başladığını bildirdi.

Akçakoca 10.01.2022, 13:42 11.01.2022, 13:18
730
“BEREKETLİ BİR SEZON GEÇİRDİK!”

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, AA muhabirine, diğer balık türlerinde yaşanan kıtlığın aksine hamside bu yıl bereketli sezon geçtiğini söyledi.

Hamsi avcılığının Batı Karadeniz'de gün geçtikçe azaldığını, balığın bölgeyi terk ederek Doğu Karadeniz'e göçe başladığını aktaran Karakaş, "15 gündür bölgemizden hamsi çıkmıyor. Bu ara hamsi çıkmasını çok beklemiyoruz ama zaman zaman da olsa bölgemizden hamsi çıkıyor. Şu anda çıkan hamsi, piyasayı tatmin edecek şekilde değil. Bu saatten sonra da çok fazla hamsi olacağını düşünmüyoruz. Hamsi normal döngüsünü tamamladı." diye konuştu.

Karakaş, hava şartlarına bağlı olarak hamsi fiyatlarının değiştiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Kilosu şu anda 30 lira. Hamsinin alternatifi olarak mezgit, barbun gibi balıklar var. Fiyatları da çok yüksek değil. Hamsi harici diğer balıklarda çok iyi durum var. 15 liraya tezgâhta balık olması gayet iyi. Mezgit 25 lira, barbun 30 lira civarlarında, bazen 25 liraya kadar düştüğü oluyor. Fiyatları gayet uygun. Şu anki maliyetlere bakacak olursak, tezgâhlar gayet uygun."  (AA)

banner844
Yorumlar (3)
NASIL YANİ 2 hafta önce
ALLAHIN NIZ SEVERSENİZ KİM KAÇ SEFR HAMSİ YEDİ MEZGİT YEDİ 30/40/50 KİLOSU MİLLET HAMSİ BİLE YEMEDİ SİZ BEREKETLİ BİR SEZON DİYORSUNUZ
Madur 2 hafta önce
Bu hamsi Karadeniz'e uğramış mıydı hayret fiyatı hiç aşağıya inmedi de
Yamalı Pantalon 2 hafta önce
Zam yapmaya bahane aranıyor zaten, keşke dile getirmeseydiniz :)
0
kapalı