banner851

banner614

BİNA SAKİNLERİ SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU…

banner619

Akçakoca’da istinat duvarları yapılmadan inşaat temeli açan firma yüzünden, komşu binalardan birinin eklentisinde çökme yaşanmıştı. Bunun ardından savcılığa giden bina sakinleri, suç duyurusunda bulundu.

banner846
Akçakoca 16.06.2021, 17:30 16.06.2021, 17:36
1511
banner844

Olay geçtiğimiz ay Akçakoca ilçesine bağlı Osmaniye Mahallesinde meydana gelmişti. İddiaya göre, istinat duvarı yapmadan temel kazısı yapan bir inşaat firması, komşu binanın eklentilerinde çökmeler yaşanmasına neden olmuştu.  Çöken duvarın bitişiğinde bulunan binalarda oturan sakinler apar topar binayı boşaltmıştı. Tahliye kararı çıkartılan binada yaşayan kat malikleri Akçakoca Cumhuriyet Savcılığına giderek topluca suç duyurusunda bulundular.

Sorumlu mal sahibi ve müteahhit hakkında suç duyurusunda bulunan bina sakinleri, tazminat talepleriyle ilgili de girişimde bulunacaklarını ifade ettiler.

Binalarının her an çökme tehlikesi yaşadığını belirten bina sakinleri, evlerine girmeye korktuklarını, psikolojik olarak olumsuz etkilendiklerini ve binalarında bundan sonra güven içerisinde oturmaları için yetkili mercilerden gerekli kontrollerin yapılıp izinlerin verilmesini beklediklerini söylediler.

Bina sakinleri, kendilerinin içine sokulduğu durumun bir doğal afet olmadığını, aylardır süre gelen ve kendilerinin de sürekli olarak yetkililere ihbarda bulunmalarına rağmen bir çözümün geliştirilmediği sorumsuzluk örneği olduğunu ileri sürdüler.

Bu ihmalin suç teşkil ettiğini beyan eden bina sakinleri, mal sahibinden, müteahhit firmadan ve yetkili kamu idarecilerinden davacı ve şikayetçi oldular.

Yorumlar (4)
SAYIN VALİ VEYİN DIKKATIN 2 ay önce
Sayin Valim carpik yapilasma Ataturk Cd.sindeki BAHCE KAFE DE GOREBILIRSINIZ..CATIYA 2.BIR CATI EKLEMIS ETRAFINI LAMBIRILERLE KAPATMIŞ..ACILEN MUDAHALE EDILMESI LAZIM..AYNI DURUM KUMSAL KAFE VE UNDAN KALEDEDE MEVCUT..MERCEK ALTINA ALINMASI GEREK..HABER MUDURUNUZ HABER VERMIYOR SANIRIM SIZE BU KACINCI ŞIKAYETIMIZ OLDU..
Halk 2 ay önce
Bizde merak ediyoruz 3 yildir ne dokunulmazliği var diye
Düzceli 2 ay önce
Yandaş müteahhit ise hiçbir şey olmaz hatta suç duyurusunda bulunana olur.
Egaai 2 ay önce
Aynen oyle olur tesbit guzel