banner851

banner955

“BU KATLİAMIN SORUMLULULARI ORTAYA ÇIKSIN”

Akçakoca Devlet Hastanesi bahçesine yapılması planlanan sağlık ocağı inşaatı için, hastane bahçesinde bulunan selvi ağaçları kesilmesine tepkiler sürerken bölgeye giden CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, karşılaştığı manzaranın ardından “Akçakoca yine betona yenik düşüyor. Ağaçlık bir ortamımız bu gidişle kalmayacak. Bu zihniyetin artık son bulması lazım.” dedi.

Akçakoca 06.03.2021, 14:29 06.03.2021, 14:57
1452
“BU KATLİAMIN SORUMLULULARI ORTAYA ÇIKSIN”

Edinilen bilgiye göre, Akçakoca Devlet Hastanesi bahçesindeki yeni sağlık yaşam merkezi inşaatının yapım ihalesini alan firmanın ağaç kesimine başlandı. Ağaçların kesilmesi vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Olayın duyulmasının ardından bölgeye giderek incelemelerde bulunan CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz “Akçakoca’da ağaç katliamı yapılıyor” diyerek duruma sert bir dille karşı çıktı.

“AKÇAKOCA YİNE BETONA YENİK DÜŞÜYOR”

Abanoz alanda gördüğü manzaranın ardından, “Güne kötü bir haberle uyandık. Hastane çevresindeki ağaçlar yine hiç kimseden habersiz kesilmiş durumda.  Akçakoca yine betona yenik düşüyor. Ağaçlık bir ortamımız bu gidişle kalmayacak. Bu zihniyetin artık son bulması lazım. Birinin buna dur demesi lazım” dedi.

“BU KATLİAMIN SORUMLULUARI ORTAYA ÇIKSIN”

Olayın gerçekleştiği bölgede zaten sayılı ağaç bulunduğunu belirten Abanoz, “Onlar da maalesef belediye işçileri tarafından kesildi. Belediye işçilerine sorduğumuzda, kimsen talimat alıyorsunuz dediğimizde bize cevap veremediler. Burada b u konunun müsebbibi Sağlık Bakanlığı mı belediye mi kimse lütfen bu ağaç katliamının sorumlusu kimse bize bunu en kısa sürede bildirmesini istiyoruz” diye konuştu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (4)
YAVUZ0881 2 yıl önce
Helal yeşile uzanan eller kurusun bu zihniyette kim varsa onlarda kurusun yeter be bari ağaçları bırakın
CAN 2 yıl önce
yeni agaclar dikilir SORUN DEYIL SAGLIK KAMPUSU NASIL YAPILACAK YER YOK
Murat 2 yıl önce
Akçakoca da ev yapmaya müsait olmayan yerlere inşaat ruhsatı veriliyor. Başar caddesinde çok küçük yerlere ruhsat verilmiş. Güzel Akçakocam beton yığını haline geliyor.çok yazık oluyor.
Aslı 2 yıl önce
Akçakoca orman işletmesi ne iş yapıyor?
Niye müdahale etmiyor katliama?
Yeni Sayımız