banner851

banner955

BU MİKTAR BORÇTAN DÜŞÜLECEK…

Akçakoca Merkez Camii’nin ibadet edilen bölümünün Maliye Bakanlığı’na olan mülkiyet devrinden belediyenin yaklaşık 20 milyon TL gelir elde edeceği ve bu miktarın vergi borcundan düşüleceği öğrenildi.

Akçakoca 09.10.2021, 17:10 09.10.2021, 16:54
2405
BU MİKTAR BORÇTAN DÜŞÜLECEK…

Mimarisiyle dikkat çeken ve kentin sembollerinden olan Akçakoca Merkez Camii’nin ibadet edilen bölümünün mülkiyet devrinden belediyenin elde edeceği gelir belli oldu.

Mülkiyeti Akçakoca Belediyesi’nde olan cami bölümü Maliye Bakanlığı’na devredilmiş, mülkiyeti bakanlıkta kalmak koşuluyla kullanımı eskiden olduğu gibi kullanımı Diyanet İşleri Başkanlığı’na bırakılmıştı.

Belediyenin mülkiyet devrinden kazancı ise Komisyon’un hazırladığı raporla resmiyet kazandı. Buna göre, caminin ilgili bölümü karşılığında Akçakoca Belediyesi’ne verilecek olan tutar 19 milyon 826 bin lira olarak belirlendi. Bu devir bedelinin ise belediyenin vergi borçlarından düşüleceği ifade edildi.

Sel felaketi ve ardından başlayan pandemi nedeniyle ekonomik olarak zor zamanlar geçiren Akçakoca Belediyesi, bu sayede bir nebze de olsun nefes almış olacak.

HABER: Tuncay TOP / Akçakoca

banner844
Yorumlar (4)
Resul İnan 1 yıl önce
Adamlar cami satıyor cami!
Piribey 1 yıl önce
Cami satan MHP belediyesi...
ismail zengin 1 yıl önce
hikeyye
Ali 1 yıl önce
Vergi dairesi camiyi niye alıyomuş ki. Namaz kılandan vergi mi alacakmış. Nasıl bi anlaşma , ticari boyutu nedir? böyle topal haber olur mu. sormak aklınıza gelmedi mi öncü haber. İyice kasaba habercisine benzediniz. Belediye yağan yağmuru orman bakanlığına satmış der gibi haber.
Yeni Sayımız