banner851

banner955

BU TESİS TURİZMİ ŞAHA KALDIRIR…

Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz, Karayolları Genel Müdürlüğü’nden Akçakoca Belediyesine tahsis edilen 60 dönümlük alanda çalışmaları devam eden kamp alanı projesinde incelemelerde bulundu.

Akçakoca 14.10.2021, 11:25
2410
BU TESİS TURİZMİ ŞAHA KALDIRIR…

Karayolları Genel Müdürlüğü, ilçede bulunan 60 dönümlük arazisini Akçakoca Belediyesi’ne tahsis etti. Belediye eliyle yıllardır atıl halde duran alanda turizmi şaha kaldıracak bir projenin hayat geçirilmesi için düğmeye basıldı. Karavan kamp alanı olarak düzenlenecek olan arazide güreş ve konser alanı, karting pisti, maket uçak pisti, off-road pisti, skate pisti, koşu pisti, okçuluk poligonu; silah, trap ve skeet poligonu, kanatlı hayvanlar çiftliği ve hobi bahçeleri de yer alacak.

Kamp faaliyetleri gelişecek

Öte yandan projede 17 bin metrekarelik alanının çadır ve karavan kamp alanı olarak projelendirilmesi ile ilçede her gelir düzeyine uygun kişilerin turizm faaliyetlerine katılmasına olanak sağlanacak. Yıllardır atıl durumda olan arazide ilk etap çalışmalarına başlanılırken, Akçakoca Belediyesi ekipleri tarafından çalışmalar son sürat devam ediyor.

‘Şimdiden hayırlı olsun’

Akçakoca’da turizme farklı bir boyut kazandıracak olan proje ilerlerken Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz da son durumu yerinde inceledi. Projenin tamamlanmasının Akçakoca turizmine büyük artılar sunacağını ifade eden Başkan Yanmaz, “Kamp alanı projemiz son sürat devam ediyor. Mesai arkadaşlarımız büyük bir gayretle özverili bir şekilde çalışıyorlar. Kendilerini özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ederim. Şimdiden ilçemize ve halkımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.

Yorumlar (5)
Ertuğrul yılmaz 1 yıl önce
Siz önce akçakoca düzce arası çalışan araçları düzeltin araçlar eski şöför kaba ayakta yolcu taşıma var saatları belli değil ama taşıma tarifesi lüks denetleme yetkisi olanlara sesleniyorum
Llal 1 yıl önce
Cuhallidaki belediye otibusunn yanndaki cimarla orta gobekdeki agaclaa bakim yaptirt fen islerine..dumenden calisiyomus gibi gozukmesin..Bahce kafenn yanndak duragin dibindeki agacdan elektrik diregi gozukmuyor.
MIGHTY 1 yıl önce
Bize böyle şeylerle gelin.Çadır ve karavan kampçılığında bari Bolu’dan daha iyi olalım.Bu konu da bolu da geri.İlk adımları biz atıp güzel reklam yaparsak çadır ve karavan kampı ilgilileri buraya akar.Bende çadırımı alıp tabiki orada olurum.
Cash81 1 yıl önce
Siz keleşin yaptığı tranvaya bindiniz o size yeter
Vahimsiniz vahim. 1 yıl önce
Türkiye’nin turızmi şaha kalkdı akçakocanınkide kalkar.Çok komiksiniz çok.Türkiye 50 yıl geri gitti.Kendinizi kandırın
Yeni Sayımız