banner851

banner614

CABOĞLU: ELEŞTİRİYE AÇIĞIZ AMA DOZUNDA YAPILMALI

banner619

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Akçakoca Belediyesi’nde uzun süredir yaşanan ve geçtiğimiz haftalarda çözüme kavuşan maaş krizi ile ilgili ilk değerlendirmesini Öncü Haber’e yaptı. Belediyenin çalışan maaşlarını ödeyebilmesi için en büyük desteğin AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’den geldiğini açıklayan Caboğlu, kendisine mikrofonumuz aracılığıyla bir kez daha teşekkür etti. Öte yandan Akçakoca’da sürpriz projeler hayata geçirmek için Ankara yollarını aşındıran Başkan Okan Yanmaz’ın ilçeyi her yönüyle turizm kentine dönüştürmeyi hedeflediğini açıkladı.

banner846
Akçakoca 19.07.2021, 09:30 19.07.2021, 17:31
745
banner844

Akçakoca Belediyesi’nde mali sıkıntılar nedeniyle uzun süredir devam eden maaş sorunu geçtiğimiz günlerde çözülmüş, belediye bünyesinde çalışan işçilerin geriye dönük alacakları bayram öncesinde banka hesaplarına yatırılmıştı. Akçakoca Belediyesi’ndeki mali çıkmazın nasıl çözüme ulaştığı ve Akçakoca’da yapılan çalışmalar hakkında Milliyetçi Hareket Partisi Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu Öncü Haber mikrofonuna özel açıklamalarda bulundu.

“Kimin emeği geçtiyse teşekkür ediyorum”

Akçakoca Belediyesi’ndeki maaş sıkıntısının çözümünde emeği geçen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’e teşekkür eden Başkan Caboğlu, “Akçakoca’da seçimlerden kısa süre sonra bir sel dönemini yaşadık. Akçakoca’ya çok ciddi bir sıkıntı verdi. Akabinde de pandemi süreciyle bugüne gelindi. Hükümetimizin yüzde 30’dan yüzde 50’ye varan bir daralmayla başlayan bu süreçte yeni seçilmiş bir belediye başkanı projelerini hayat geçirmek istedi ancak salgının araya girmesiyle sıkıntılar yaşandı. Maaşların ödenmesiyle alakalı bizim geçmişte il başkanlığı olarak, “Herkes maaşlarını alacak” şeklinde beyanatlarımız oldu. Buradan da bu maaşların verilmesiyle alakalı kimin emeği geçtiyse teşekkür etmek istiyorum. Bizim halkımız, çalışanımız her şeyin en iyisini hak ediyor. Bu konuyla alakalı da Sayın Ak Parti Genel Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’in katkıları olduğunu biliyorum. Buradan da kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“Akçakoca örnek bir ilçe olacak”

Akçakoca’nın yaz turizmi anlamında önemine dikkat çeken ve Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın önemli projeleri olduğuna değinen Caboğlu, “Ben hep şunu söyledim, Akçakoca’yı takip edin. Akçakoca diğer ilçeler içerisinde her zaman örnek bir ilçe olacak. Bugün baktığımızda denize açılan tek ilçe Akçakoca. Burası Türkiye genelinden baktığımızda bütün herkesin tatil yapabileceği, yaz dönemini geçirebileceği bir ilçemiz. Bunun dışında başkanımızın Akçakoca’da bir aqua park yapma projesi var. Kış dönemiyle alakalı bir çalışması var. Başkanımızın çok ciddi manada projeleri var. Bunlara hayata geçtiği zaman Akçakoca Türkiye’de herkese hitap edecek bir tatil kenti yolunda gitmektedir.” şeklinde konuştu.

“Yanmaz, Ankara ile temas halinde”

Cumhur İttifakı olarak Akçakoca ve geneliyle alakalı olarak hep birlikte hareket ettiklerini ve Başkan Yanmaz’ın Akçakoca’da gerçekleştireceği sürpriz projeler için Ankara’da çeşitli temaslar halinde olduğunu belirten Caboğlu, “Bu işin bir mutfak kısmı var. Sonrasında bu proje kısmında halkımıza hizmete giden bir yol. Sayın başkanımız Ankara’da bu çalışmaları yapmakta. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Devlet Su İşleri’yle alakalı ciddi temasları olacak. Bizim teşkilat olaraktan ciddi desteklerimiz var. Cumhur İttifakı olarak Akçakoca ve geneliyle alakalı birlikte hareket ediyoruz. Bu yönde de sayın başkanımız Ankara’da çalışmaları tamamlamak için orada. Akçakoca’da Dünya Bankası destekli 0 faizli krediler ve hibe destekleriyle ilgili bir çalışmaları var. Bunu sayın başkanımızın bizzat kendisinin açıklaması daha yerinde olur kanaatindeyim. Ama Akçakoca’da Sayın Okan Başkan ve ekibi geçmişten beri çok ciddi eleştirilerle mağdur edildi. Burada hizmette sınır yoktur. Bu manada vatandaşımızın yanındayız.” dedi.

“Yanmaz’a teşekkür ediyorum”

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın göreve geldiğinden beri Akçakoca halkının tamını kucaklayıcı bir şekilde hareket ettiğini ve hiçbir ayrım yapmadığını belirten Caboğlu, “Akçakoca’da ben hiçbir vatandaşımızdan Okan Başkan’ın siyasi görüşü ve partisi farklı olanlarla alakalı önyargılı ve taraflı hareket ettiği ile ilgili hiçbir şeyini duymadım. O yönden de Yanmaz’a teşekkür ediyorum.”

“Eleştiri yapılırken de bunun bir dozunun olması lazım”

Akçakoca’da yapılmak istenen birçok proje olduğunu, bu projelerin hayata geçirilmesi noktasında bazı sıkıntılar olabileceğini belirten Cabaoğlu, muhalefete seslenerek şu ifadeler yer verdi:

“Tabii yapılmak istenen şeyler çok olduğunda zamanla alakalı da sıkıntılarınız olabiliyor. Belediye başkanları 5 yıl görev yapmakta. 5 yıl tamamlanmadan, tabiri caizse maç 90 dakika, maç bitmeden maçın sonucunu belirlemek doğru olmaz. Mutlaka eleştirilere açığız. Ancak eleştiri yapılırken de bunun bir dozunun olması lazım. Biz siyasiler olarak da yapılan iyi bir şey olduğunda destek vermemiz lazım. Akçakoca’ya baktığınızda hemen hemen bütün siyasi partilerin mecliste temsilcisi var. Projelerini sunsunlar. Mutlaka bizim başkanımız bu projeleri değerlendirecektir. Koordineli bir çalışma olursa hem Akçakoca hem Düzce hem de ülkemiz her zaman kazançlı çıkar.”

Yorumlar (2)
Yorumcu 6 gün önce
Ayşe kesir cebinden ödedi sanki..Halka teşekkür et sen
Yorumcu 6 gün önce
Akçakoca belediyesi çok konuşup hiç iş yapmayan belediye.isi gücü borç yapmak ortaya bişey de koymuyorlar nasıl oluyorsa