banner851

banner955

CENEVİZ KALESİ’NDE TURİST YOĞUNLUĞU

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde restorasyon çalışmalarının ardından geçen yıl hizmete açılan UNESCO'nun Geçici Dünya Mirası Listesi'ndeki Ceneviz Kalesi, havaların ısınmasıyla misafirlerini ağırlıyor.

Akçakoca 29.05.2022, 15:15
1951
CENEVİZ KALESİ’NDE TURİST YOĞUNLUĞU

Cenevizliler tarafından Karadeniz'den geçen ticari gemilerin güvenliğinin sağlanması ve denetlenmesi amacıyla inşa edilen Ceneviz Kalesi, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Hafta sonu tarihi kaleyi gezen turistler, içeride bulunan kafelerde oturarak keyifli vakit geçirdi.

Sıcaktan bunalan bazı turistler de kalenin sınırları içindeki mavi bayraklı Ceneviz Kale Plajı'nda denize girip serinledi, kumsalda güneşlendi.

Ömer Özcan misafirlerin uzun süredir restorasyonda olan Ceneviz Kalesi'nin açılmasını büyük özlemle beklediğini anımsattı.

Burada yeme içme hizmeti verdiklerini anlatan Özcan, "Belediye Başkanımızın talimatı doğrultusunda yapmış olduğumuz çalışmalar çok güzel meyvesini verdi. Şu an tüm masalarımız dolu. Haziranın 15'i gibi plaj tesislerini açacağız. Kumsalın güzelliği, denizin berraklığıyla tüm misafirlerimizi bekliyoruz." diye konuştu. (AA)

banner844
Yorumlar (1)
Düzceli 7 ay önce
Karaburun sahili denizden gelen agaç ve atık larla dolu kumların bir an önce temizlenmesi gerekli bu gün yerli turistler vardı turlarka gelmiş düzce turizmi ve ekonomisi için önemli fakat bu şekilde olursa birdaha kimse gelmez yetkililer hemen tedbir almalı yoksa durum vahim
Yeni Sayımız