banner851

banner955

‘DAHA TEMİZ AKÇAKOCA’ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Bölgenin en önemli turizm bölgesi Akçakoca, sezona hazırlanıyor. Akçakoca Belediyesi, turizm sezonu öncesinde ilçe merkezinde temizlik seferberliği başlattı.

Akçakoca 28.05.2022, 11:30 28.05.2022, 16:04
293

Yaz sezonunda nüfusunu ikiye katlayan bölgenin en önemli turizm merkezi Akçakoca, turizm sezonuna hazırlanıyor. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın talimatı ile ilçe merkezinde temizlik seferberliği başlatan belediye ekipleri, her noktada köşe bucak temizlik çalışması yürütüyor.

Şehir genelinde kötü koku ve görüntüye sebep olacak etkenleri ortadan kaldıran Akçakoca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bunun için çöp konteynırları, çöp kovaları ve diğer atık kovalarında da rutin bakım yapıyor.

Özel ilaçlama yöntemiyle her noktada dezenfekte çalışması yürüten ekipler, bu şekilde ilçe merkezinde oluşabilecek zararlı böcek ve bakterilerin önüne de geçiyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz düzenli olarak çöp konteynerleri ve diğer atık kovalarında dezenfekte işlemi uyguladıklarını dile getirerek, bu şekilde hem pis kokuların giderildiğini, hem haşerelerle mücadele edildiğini ve hem de hastalık tehdidini minimuma indirdiklerini belirtti.

banner844
Yorumlar (3)
Yorumsuz 7 ay önce
Güzelim ilçede karadenizliler değilde egeliler yaşasaydı cennetten öte bir yer olurdu.oteli esnafı esrafi hepsi düzenbaz halkı yobaz olmuş bir yere gelen birdaha gelmiyor.
Hlk. 7 ay önce
Etrafiaç.Cinar agaclarini budattir..kafekerin Kacak catilari kaldirt..igrenc gözükuyor..
Muzaffer 7 ay önce
Sayın başkanım, kumsallar çok kirli,hertürlü atık var. Mangal yakılıyor. Zabıta seyrediyor. Turist sahile geliyor. Temizliğe sahilden başlasanız iyi olur. Saygılarımla
Yeni Sayımız