banner614

DEREDİBİ-ŞİFALISU YOLU İÇİN VEKİL ÇAKIR DEVREDE

banner619

AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, D-655 karayolunun kapalı olduğu dönemde ulaşımın sağlandığı ancak bozuk olması nedeniyle sürücülere zor anlar yaşatan ve benzer durumlarda ulaşım için önem taşıyan Deredibi-Şifalısu arasında bulunan 3.5 kilometrelik servis yolu ile ilgili Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulundu. Vekil Çakır, bizzat Karayolları Genel Müdürü ile görüşerek yolun yapımı için 500 ton bitüm sağlanarak yapılması için devreye gireceğini söyledi.

banner846
Akçakoca 03.04.2021, 17:23 03.04.2021, 18:38
2897
banner844

D-655 Batı Karadeniz bağlantı yolunun meydana gelen heyelan nedeniyle kapanmasının ardından sürücüler alternatif güzergah olan Deredibi-Şifalısu servis yoluna yönlendirildi. Ancak yolun bakımsız olması sürücülere zor anlar yaşatıyor.

 Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri, yolda tamirat ve dolgu işlemlerine başlasa da yolun olası benzer bir felakette daha sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için yeniden yapılması büyük önem taşıyor.

“D-655’TE ÇÖKEN KISIM ACİL DURUM KAPSAMINA ALINDI”

Konu ile ilgili Öncü Haber’e konuşan AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, “Ben Genel Müdürle görüştüm. Bu konu gündemde yoktu. Öncelikle şunu söyleyeyim biz D-655 yolunu süratle bitireceğiz. Acil ihale kapsamında süratle ihale ederek bu yolu eski getirilmesini sağlayacağız. İl Özel İdaresi’ne Karayolları da katkı sağlayarak yapılacak” dedi.

“DERELİ YOLU İLE İLGİLİ NE GEREKİYORSA YAPACAĞIM”

3.5 kilometrelik Deredibi-Şifalısu servis yolunun yapılabilmesi için gerekli olan 500 ton bitümün Karayolları eliyle sağlanması için girişimlerde bulunacağını belirten Vekil Çakır, “Son görüşmemizde bitüm meselesinin miktarı yoktu. Ben bu konuyla mutlaka ilgileneceğim. Kesin çözüme kavuştururuz. Ben bu yol ile ilgili Karayolları’ndan ne gerekiyorsa isteyeceğim” dedi.

“SAHİL YOLU TÜNEL VE VİYADÜĞÜ YENİDEN İHALE EDİLECEK”

Öte yandan yapımı yılan hikayesine dönen Karadeniz Sahil Yolu’nun Akçakoca kesimi ile ilgili de temaslarını sürdürdüğünü ifade eden çakır, “Sayın Genel Müdürle Sahil yolu meselesini de konuştuk. Burada da Melenağzı’na kadar olan tünel ve viyadük yeniden projelendirilerek orası 700 milyon lira gibi bir ücretle ihaleye gelecek” dedi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (9)
adamın teki 3 ay önce
Kafanız güzel mi? Şu an çalışma yapılamaz mevcut çöken yol bitene kadar, ondan sonra yapılabilir ki gerek de yoktur.
Düzceli.. 3 ay önce
Aslında bizim muhtarları otobüslerle Sakaryaya oradan ilçe yollarına, sonra Karasudan melen ağzına getirmek lazım ki.. Belki gördüklerinden feyz alır, talepkar olmayı öğrenirler..
Düzceli.. 3 ay önce
Sakaryadan girip melen ağzına gelin.. Köprü sonrası başka bir ülkede olduğunuzu zannedersiniz.. Evet kara buruna kadar yol yapıldı, ama iki şerit.. Sakarya tarafı duble bölünmüş yol.. 18 senedir yapılamayan yol..
Can 3 ay önce
Kaç sene sonra ?
YAVUZ0881 3 ay önce
AMAN sen bir şey yapma hatta gölge etme her şey yoluna girer AMAN
Sel felaketi ne alemde? 3 ay önce
2019 yılında gerçekleşen selle ilgili yaralar sarıldı mi? Verilen sözler ne alemde? Bir de bu durumu bir daha irdeleseniz?
Sel felaketi ne alemde? 3 ay önce
Sözde cevap veren. Ormanlar fındıklığa çevrilirken devletin gerekli mercileri nerdeydi? Mantar mı bu bir günde olup bitecek? Hadi onu geçtik. Pekala o evlere elektrik su çekerken gerekli merciler risk değerlendirmesi veya gerekli kontrolleri niye gerçekleştirmedi. Hadi onu da geçtik. Yaraları saracağız diyen yetkililer neden nihai durumu bir an önce gerçekleştirmedi. Bu kadar acizlik olmaz efendiler.
hüsamettin 3 ay önce
bu konuda önce bölgedeki ağaçlar sökülüp ormanlar fındık tarlası yapılırsa daha çok sel felaketi olur heyelan olur.
Ne 3 ay önce
Ne yapıyorsunuz ki bunu da yapacaksınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
kapalı