banner851

banner614

DİN GÖREVLİLERİ YAŞLILARIN İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR

banner619

Koronavirüs Salgını nedeniyle, Akçakoca İlçe Müftülüğüne bağlı Din Görevlileri Merkez, Köy Ve Mahallelerde Vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Merkez, Köy ve Mahallelerde 65 yaş ve üstü vatandaşları evlerinde ziyaret eden Din görevlileri, yaşlı vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

banner846
Akçakoca 12.04.2020, 13:44 14.04.2020, 10:44
2955
DİN GÖREVLİLERİ YAŞLILARIN İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR
banner844

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüse (covid-19) Salgınına karşı Akçakoca İlçe Müftülüğü de harekete geçti. İlçe genelinde bulunan Din Görevliler, Merkez, Köy ve Mahallelerde bulunan ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, ihtiyaçlarını karşılıyor.

Akçakoca İlçe Müftülüğünden yapılan açıklamada, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı olan vatandaşların sokağa çıkmalarının sınırlandırılması üzerine, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere “Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmaları başlatılmıştır. Bu kapsamda İlçemizde görev yapan Din görevlimiz bu çalışmalara 7/24 sahada destek vermektedir. Hem okudukları salâlar ve yaptıkları dualarla, hem de yaşlılarımıza ve yoksullara götürdükleri maddi ve manevi yardımlarından dolayı görevlilerimize teşekkür ediyoruz” denildi.

Yorumlar (6)
Bilal Yılmaz 1 yıl önce
Kıymetli hocalarımızın halkımızın ihtiyaçlarını tedarikte yardımcı oldukları için teşekkür ederiz. Allah hepsinden razı olsun. Kısa zamanda Rabbim cümlemizi camilerimizle, cumamızla kavuştursun ve hasretimizi bitirsin inşAllah.
Bilal Yılmaz 1 yıl önce
Hocalarımızın çalışmalarını takdirle karşılıyorum ve kendilerine teşekkürlerle beraber dua ediyorum. Rabbim hepsinden razı olsun. İki cihanda aziz eylesin.
Doğrucu 1 yıl önce
Diyanet işleri derhal kapatılmaldır
Nurettin 1 yıl önce
Zaten hocalar boş yere maaa aliyoyor bir işe yatasin
Vatandaş. 1 yıl önce
Okuyup sizde imam olaydınızya. Başınız sıkışsa gecenin bir yarısı imamın kapsısını utanmadan çalarsınız. Sonrada gelir burda boş boş konuşup sağa sola salyalarınızı akıtırsınız.
Hüseyin 1 yıl önce
Doğru boşuna maaş alıyoruz.
Nurettin beye hizmet etmemiz lazım diyecem ama beyinle ilgili konuları doktorlara yönlendiriyoruz.
16°
kapalı