banner851

banner614

DUYAN DESTEK OLDU, BELEDİYE KASASINDAN TEK KURUŞ ÇIKMADI

banner619

Akçakoca Belediyesi Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Birimi, Akçakoca'da geçtiğimiz yıl yaşanan sel afetinde hayatını kaybeden 7 afet şehidi için anıt yaptırdı. Belediye kasasından tek kuruşun çıkmadığı anıt, gönüllü vatandaşların desteği ile yaptırılarak 15 Temmuz Değirmenağzı Şehitler Parkı’na yerleştirildi.

banner846
Akçakoca 21.07.2020, 17:00
2004
DUYAN DESTEK OLDU, BELEDİYE KASASINDAN TEK KURUŞ ÇIKMADI
banner844

Akçakoca Belediyesi Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Birimi, 18 Temmuz 2019’da yaşanan sel afeti sırasında Esmahanım köyünde hayatını kaybedenler için anlamlı bir projeyi hayata geçirdi.

Afet şehidi 7 vatandaşımızın acısı hâlâ yüreklerimizi dağlarken, Umut Işığı Birimi Koordinatörü Nursen Yanmaz, bu acıları bir nebze olsun hafifletecek bir çalışma yürüttü.

Afet şehitlerimiz için bir anıt yaptıran Yanmaz, bu anıtın masraflarını da belediye bütçesinden tek kuruş harcamadan karşıladı.

Doğal afetlerin ortaya çıkardığı tahribatı unutmamak ve bu alanlarda tedbiri elden bırakmamanın önemini hatırlatan anıtın yapım maliyetleri ise tamamı gönüllü vatandaşlarca karşılandı.

Umut Işığı Koordinatörü Nursen Yanmaz, bu anlamlı projeye katkı vermek için yarışan duyarlı vatandaşlarla birlikte anıtı Akçakoca’ya kazandırırken, afetzede şehitler adına yaptırılan anıt, 15 Temmuz Değirmenağzı Şehitler Parkı’na yerleştirildi. Etrafı mermerlerle donatılacak olan anıtın yanı başına yüksek bir bayrak direği ve devasa bir Türk bayrağı da dikilecek.

Yorumlar (3)
S. GÖKÇE 12 ay önce
ARKADAŞ NE BOŞ İŞLER İLE UĞRAŞIYORUZ.
Anıt 12 ay önce
Anıt yerine felakete sebebiyet verenlerden hesap sorabilen bir yargı olsa.Bu felaketler yaşanmasa,her adalet denildiğinde Hz.Ömer'in döneminden örnek vermesek...
gereksiz 12 ay önce
anıt manıt boş işler. kime ne faydası var, ne işe yarayacak birisi söylesin?
22°
parçalı az bulutlu