banner851

banner861

DÜZCE'DE FINDIĞA RAKİP OLACAK

banner619

Düzce'de önemli bir geçim kaynağı olan fındığa alternatif olarak yetiştirilen kivide hasat dönemi başladı. Kilosu 8 liradan satılan kiviyi toplamak için bahçelere giren Akçakocalı üreticilerin bu yıl artan verimle yüzleri gülüyor.

banner846
Akçakoca 02.11.2019, 15:59 03.11.2019, 10:22
6003
DÜZCE'DE FINDIĞA RAKİP OLACAK
banner844

Batı Karadeniz'de fındığın yanında alternatif olarak dikilen kivide hasat başladı. Akçakoca ilçesindeki çiftçilerden Birdan Şen (58), yaptığı açıklamada, kivi toplamaya başladıklarını söyledi.Kivinin bu aylarda toplanıldığını belirten Şen,"Kivi hasat zamanı geldi. Şu anda olmamış ama içine bir iki tane hurma atılıp üzeri örtüldükten sonra bir hafta 10 gün sonra olgunlaşır." dedi.

Kivinin bakımı hakkında da bilgiler veren Şen, "Hayvan gübresi veriyoruz. Her şeyi doğal. Yazın sıcak havalarda su ister. Susuz bırakılmayacak. Fiyatı ise 8 liradan satılıyor. Pazarda satıyoruz. Bu yıl biraz fazla oldu. Geçen yıl azdı. Bu yıl güzel." ifadesini kullandı. (AA)

Yorumlar (3)
Komsu 2 yıl önce
Allah bereketini artırsin
Buzlama Neden 2 yıl önce
Neden buzladınız bu ürünün resmini? Bİ o kalmıştı dimi yasaklanmayan? Resmi de komple kaldırın bari uğraşmayın buzla tuzla.
İbrahim 2 yıl önce
Düzcemize hayırlı olsun. Çiftçilerimiz için yeni ürün ve fırsatlar olması her zaman iyidir.
15°
kapalı