banner851

banner955

“ELEKTRİK BORCU YEMENİCİ DÖNEMİNDEN KALMA”

Akçakoca Belediyesi’nin elektriklerinin kesilmesi ile ilgili, eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ‘nin yaptığı “3 senede mükemmel işleyen bir sistemi, para ödeyemez hale getirmek, nasıl bir beceriksizliktir” açıklamasına, Belediye yönetimi anında cevap verdi. Akçakoca Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Akçakoca Belediyesinin Sedaş’a olan 5,7 milyon civarındaki elektrik borcunun 3,4 milyonu Eski Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici döneminden kalma olup ödenmeyen elektrik borçları mevcut yönetim tarafından ödenmeye başlanmıştır” denildi.

Akçakoca 06.04.2022, 22:00 08.04.2022, 10:29
1963

Akçakoca Belediyesi’nin SEPAŞ tarafından elektriklerinin kesilmesi, Düzce kamuoyunda geniş bir yankı bulmuştu. Borçları nedeniyle 3 gün elektrik verilemeyen Belediye hizmet binası ile ilgili, Akçakoca Eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, durumdan Belediye’nin mevcut yönetimi sorumlu tutuldu.

Cüneyt Yemenici yaptığı açıklamada, “Akçakoca Belediyesi’nin tüm tesislerinin elektriklerinin kesildiği, ana hizmet binasının jeneratörle çalıştığı bilgisi doğruysa, 3 senede mükemmel işleyen bir sistemi, para ödeyemez hale getirmek nasıl bir beceriksizliktir. Finansal ve kurumsal altyapısı adeta çökmüş durumdadır” dedi.

Cüneyt Yemenici ‘nin bu açıklamasına vakit kaybetmeden Akçakoca Belediye yönetimi cevap verdi. Akçakoca Belediyesi’nin elektrik borçlarının Cüneyt Yemenici ’den kaldığı ifade edilen açıklamada, “Sedaş’a 5,7 milyon civarında olan elektrik borcunun 3,4 milyonu Eski Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici döneminden kalma olup ödenmeyen elektrik borçları mevcut yönetim tarafından ödenmeye başlanmıştır” denildi.

Yemenici ‘nin yaptığı açıklamanın, Cumhur İttifakı ve Akçakoca Belediyesi’ni yıpratmaya yönelik olduğu belirtilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“Akçakoca Eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ‘nin 5 yıl boyunca yönettiği Akçakoca Belediyesi’nin sadece iller bankasından, elektrik tüketim vergisi ve zorunlu kesinti harici hiçbir elektrik faturasını ödememiştir. Bugün itibari ile Akçakoca Belediyesinin Sedaş’a olan 5,7 milyon civarında olan elektrik borcunun 3,4 milyonu Eski Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici döneminden kalma olup ödenmeyen elektrik borçları mevcut yönetim tarafından ödenmeye başlanmıştır. Eski Başkan Yemenici ‘nin Akçakoca Belediyesi’nin Finansal ve Kurumsal alt yapısının adeta çöktüğüne yönelik yapmış olduğu paylaşımlar Cumhur İttifakını ve Akçakoca Belediyesi’ni yıpratmaya yöneliktir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorumlar (4)
Maho 9 ay önce
Seçimler gelince ankaradan çığ gibi para akar,çılgınca harcarsınız, elektrik olunca ödemessiniz,çıkar hırs olunca deniz gibi olan kasa baş döndürüyor dimi,,
Resul İnan 9 ay önce
YEMENİCİ tam bir AKP temsili, kendi suçu olan şeyi başkasına yık, kendini temize çek
serkan 9 ay önce
iyide diyelimki cüneyt başkan zamanından kalma bu zamana kadar keserlerdi zaten elektriği biz üç gün geçirince gelip elektriği kesiyor sedaş.
Avni 9 ay önce
Bazi Akcakoca Halkinin Belediyeye Olan Borclarini odese.Ortada mesele Kalmayacak..Rakiya.baliga mezeye Sigaraya Para Bulurlar..Ictikleri suyun.ve Emlak borclarini Odemek Bazi Akcakocalilara zor Gelir..Beles gexinmek denir Buna..
Yeni Sayımız