banner851

banner955

EN LEZZETLİ DÖNEMİNDEKİ HAMSİNİN FİYATI DÜŞTÜ

Batı Karadeniz'in önemli balıkçı limanlarından Akçakoca’da, geçen hafta kilogramı 30 lira olan hamsi 25 liradan satılıyor. Balıktan anlayanlar ‘Hamsinin en lezzetli dönemi’ diyor.

Akçakoca 02.02.2022, 12:20 03.02.2022, 16:20
1373
EN LEZZETLİ DÖNEMİNDEKİ HAMSİNİN FİYATI DÜŞTÜ

Bu balık sezonunda fiyatı bir türlü istenilen seviyeye düşmediği için vatandaşın sofralarına koymaktan çekindiği hamsinin kilogramı 25 liraya kadar geriledi. Akçakoca’da deniz suyunun soğumasıyla daha da lezzetlenen hamsi, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Doğu Karadeniz’de hamsi bolluğu var

Akçakoca’da balıkçılar zorlu hava şartları nedeniyle avlanamamasa da geçen hafta kilogramı 30 liradan satılan hamsi, Doğu Karadeniz'de bol miktarda avlanması nedeniyle Düzce'deki tezgâhlarda 25 liraya kadar geriledi. Tezgâhlarda mezgit ve istavritin kilogramı 25, barbun ise 60 liradan satılıyor.

‘Hamsini en lezzetli dönemi’

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, balıkçılığın hava şartlarına bağlı bir sektör olduğunu söyledi. Hamsinin sezon olarak en lezzetli dönemini geçirdiğini anlatan Karakaş, "Her balığın lezzetli olduğu dönem vardır. Hamsi de şimdi en lezzetli dönemini yaşıyor. Şu anda Batı Karadeniz'de az miktarda avlansa da tezgâhlarda yerini alıyor ve vatandaşımız taze balık yiyor." dedi.

Öncü Haber / AA

Yorumlar (2)
Samet 11 ay önce
Baligin bol oldugu bolgede..hamsinin en pahalisini yiyoruz.gozunuzu toprak doyursun ac gozluler..ankarada hamsi 20 tl..
Yamalı Pantalon 11 ay önce
Hiç mi denetim yapılmıyor. Aldığım balığın 1/3'ü serçe parmağımdan küçüktü. İnsanda az karakter olur. Tutanda, satanda, denetlemeyen de suçludur.
Yeni Sayımız