banner851

banner614

ER: SEL FELAKETİ KADER DEĞİLDİR

banner619

2 yıl sonra yine selin vurduğu Akçakoca ve köylerini ziyaret eden İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, “Bölgede yaşanan sel felaketi kader değildir” diyerek alınması gereken önlemlere dikkat çekti.

banner846
Akçakoca 05.07.2021, 10:36 06.07.2021, 17:21
1461
banner844

Hafta sonu etkili olan kuvvetli yağışın yeniden afete dönüştüğü Akçakoca ilçesini ziyaret eden İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, selin vurduğu köylerde vatandaşları ziyaret ederek, ‘Geçmiş olsun’ dedi.

Düzce ve Akçakoca teşkilat üyeleriyle birlikte Edilli, Uğurlu, Esmahanım ve Demiraçma köylerinde incelemelerde bulunan ve selin yol açtığı tahribatı yerinde gören Er ve ekibi, köylülerin şikayetlerine kulak verdi.

“Tek teselli can kayıplarının yaşanmaması”

Ziyaretlere ilişkin değerlendirmede bulunan Er, “İki yıl arayla yaşanan sel felaketine kader diye bakmak doğru ve çözümcül bir yaklaşım değildir. Aynı bölgelerde ikinci kez insanların selden zarar görmesi, gerekli tedbirlerin alınmamış olduğunu göstermektedir. Bu yıl yaşanan sel felaketinde tek sevindirici nokta, can kayıplarının yaşanmamış olmasıdır.” dedi.

Yetkililere teşekkür etti

Sel felaketinin hemen ardından olay yerine giden ve gerekli tedbirleri alan yetkililere de teşekkür eden Er, “Sayın valimiz, sayın belediye başkanımız, sel bölgesine kısa sürede intikal ederek, tüm imkanları seferber etmiştir. Sel bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız adına kendilerine teşekkür ediyorum. Ancak tekrar yeniliyorum ki yaşanan bu sel kader değildir. Gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve bölge halkının her yaz sel korkusu yaşamasının önüne geçilmelidir.” diye konuştu.

Yorumlar (4)
Halk 3 hafta önce
Adliye ve caminin onu komple beton.Su gidecek alan bulamiyor.AKPMHP tam bir betonlasmada birbirleriyle yarisiyor..Akillanmadiniz sökmediniz betonlari..Ben her camnn ordan gecerken kufrediyom cimenleri kaldiranlara..sicaklik yuzume yuzume carpiyor..
Düzceli 3 hafta önce
Hiçbir afetten ders almayan tek ülke biziz. Afetlere ayrılan paraları bile ne yaptıkları belli değil…
Tahsin F 3 hafta önce
Dedi... Etti... Gitti...
Klasik siyaset söylemleri. Yok birbirimizden farkınız.
Maskeli 3 hafta önce
İnsan yok fotoğraflarda. Böyle haber olmaz. Maske yasağı kalktı da haberimiz mi yok?